None

Żołnierze 16 Dywizji Zmechanizowanej aktywnie uczestniczą w akcji oddawania osocza

14 zdjęć w galerii
W obliczu sytuacji związanej z pandemią COVID-19 żołnierze jednostek bezpośrednio podległych 16.DZ po raz kolejny wspierają Regionalne Centrum Krwiodawstwa oddając osocze ozdrowieńców.
Żołnierze z jednostek podległych 16 Dywizji w dalszym ciągu uczestniczą w akcji oddawania osocza odpowiadając tym samym na apel Szefa MON dotyczącego walki z pandemią wywołaną Covid-19, podkreślając własne zaangażowanie i wkład w ratowanie zdrowia i życia zakażonych koronawirusem.
W czwartek 18 lutego do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa w Olsztynie zgłosiła się prawie 20 osobowa grupa ozdrowieńców z 11 pułku artylerii, która oddała cenny dar w postaci osocza. Dla żołnierzy jest to niebagatelny akt pomocy, mający ogromne znaczenie w ratowaniu zdrowia i życia zakażonych wirusem. Środowisko wojskowe pragnie w ten sposób motywować a zarazem inspirować innych ozdrowieńców, aby podzielili się tym drogocennym darem.
W obecnej, trudnej sytuacji związanej z zagrożeniem wywołanym wirusem świadomość obowiązku pomagania lokalnej społeczności zobowiązuje nas do tego, że włączamy się w liczne akcje, w tym oddawania osocza - podkreślili żołnierze 11 pułku artylerii.

Tekst: mjr Marek Nabzdyjak
Foto: st. szer. Adrian Jórski, archiwum 16DZ