None

Przysięga wojskowa w Orzyszu

16 zdjęć w galerii
31 lipca na Stadionie Miejskim w Orzyszu odbyła się uroczysta przysięga żołnierzy służby przygotowawczej.
53 elewów, którzy zakończyli szkolenie podstawowe złożyło przysięgę wojskową na sztandar jednostki wojskowej.
W uroczystości oprócz licznie przybyłych rodzin i przyjaciół najmłodszych służbą żołnierzy, udział wzięli przedstawiciele władz samorządowych oraz szkół. Aktu uroczystego zaprzysiężenia żołnierzy dokonał dowódca 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej płk Bogdan Rycerski.
Po złożeniu przysięgi dowódca 15. GBZ podkreślił, jak szczególny jest to dzień w życiu każdego żołnierza: „Przysięga Wojskowa to podniosła ceremonia, która w życiu każdego żołnierza stanowi szczególny i przełomowy moment nie tylko
w służbie wojskowej, ale i w codziennym życiu. Bo zgodnie z Kodeksem Honorowym Żołnierza Zawodowego Wojska Polskiego służba wojskowa: „Stawia żołnierza w szczególnej dyspozycji wobec Ojczyzny, obrony jej niepodległości i bezpieczeństwa z gotowością poniesienia ofiary życia włącznie”.
Żołnierze, którzy w pierwszym okresie szkolenia uzyskali najwyższe wyniki otrzymali z rąk dowódcy 15. GBZ listy gratulacyjne, a ich rodzice gratulacje i podziękowania. Na zakończenie uroczystości, w asyście kompanii honorowej 15 Mazurskiego Batalionu Saperów oraz Orkiestry Wojskowej z Elbląga odbyła się defilada pododdziałów.
Tekst: kpt. Martyna Kupis
Foto: plut. Bartek Grądkowski