Pozorowany napad na służbę ochronną SUFO w Dowództwie 16DZ

6 zdjęć w galerii
Nieznani napastnicy dokonali napadu na jeden z obiektów Dowództwa 16. Dywizji Zmechanizowanej w Olsztynie. Aby odwrócić uwagę pracownika ochrony, jednen z napastników podszedł do bramy wyjazdowej komleksu wojskowego. Taki był scenariusz ćwiczenia instruktażowo-metodycznego dla służb dyżurnych oraz kadry i pracowników wojska z pozorowanego naruszenia systemu ochrony.
Niezauważeni przez pracownika ochrony sprawcy przedostali się na teren jednostki. Obezwładnili zaskoczonego pracownika. Ten jednak zdążył włączyć sygnał napadowy. Napastnicy wtargneli do jednego z obiektów dowództwa. Sygnał o napadzie na pracownika ochrony dotarł do dyżurnego oficera operacyjnego. Uruchomiony został system alarmowy. W zagrożony rejon skierowao pododdział alarmowy. Wezwano także wsparcie policji i Żandarmerii Wojskowej.

Szkolenie, którym kierował komendant ochrony Dowództwa 16DZ było doskonałą okazją do przećwiczenia współdziałania Policji, Żandarmerii Wojskowej, formacji ochronnych SUFO oraz wojskowych organów porządkowych w sytuacji naruszenia systemu ochrony jednostki.

Tekst i zdjecia: mjr Marek Nabzdyjak