Zgrupowanie strzelców wyborowych 15. GBZ

17 zdjęć w galerii
Zawiszacy doskonalą zwoje umiejętności na poligonie w Orzyszu
Od 4 grudnia 2019 roku na obiektach Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych Orzysz trwa Zgrupowanie Strzelców Wyborowych 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej.
Głównym celem zgrupowania jest doskonalenie umiejętności żołnierzy oraz zgranie elementów par, sekcji i drużyny strzelców wyborowych w czasie wykonywania zadań taktycznych i ogniowych w warunkach niskich temperatur w dzień i w nocy. Zawiszacy w trakcie intensywnego szkolenia realizują zajęcia z taktyki na Ośrodku Szkolenia Pododdziałów Rozpoznawczych Klusy/Kępno oraz ze szkolenia ogniowego na Placu Ćwiczeń Ogniowych Wierzbiny i Strzelnicy Piechoty Bemowo Piskie.
Zgrupowanie strzelców wyborowych stanowi doskonałą okazję do wymiany doświadczeń oraz doskonalenia umiejętności z zakresu działania w różnych sytuacjach taktycznych m.in. umiejętności skrytego podchodzenia do celu (stalking) i zajmowania stanowiska ogniowego, doskonalenia umiejętności nawigowania w terenie, maskowania indywidualnego, bytowania, umiejętności w zakresie prowadzenia celnego ognia w czasie strzelań bojowych i sytuacyjnych w dzień i w nocy, określania nastaw i pracy na broni, obserwacji oraz lokalizowania i identyfikowania celów, poruszania się w czasie zmiany stanowisk obserwacyjno – ogniowych.
Zgrupowanie potrwa do 13 grudnia.
Tekst: kpt. Martyna Kupis
Foto: st. szer. Dawid Sofiński, szer. Adrian Staszewski