• 01
  Ćwiczenia krajowe i międzynarodowe
  Ćwiczenia krajowe i międzynarodowe
  Praca w Wojsku Polskim to przede wszystkim niezliczone ilości godzin spędzone na placach ćwiczeń i treningach, które później wykorzystywane są w wielu ćwiczeniach krajowych i międzynarodowych. Żołnierze 16 Dywizji Zmechanizowanej uczestniczą nie tylko w cyklicznych ćwiczeniach dywizji, ale również w przedsięwzięciach Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych, gdzie współpracują również z żołnierzami NATO.
 • Treningi sztabowe, a także rywalizacja w zawodach
  Oprócz ćwiczeń poligonowych żołnierze 16 Dywizji Zmechanizowanej uczestniczą również w wielu treningach sztabowych, rywalizują w olimpiadach taktycznych czy też metodycznych i przede wszystkim w zawodach użyteczno - bojowych, które idealnie odzwierciedlają przygotowanie danego żołnierza do wykonywania zadań na poligonach.
  02
  Treningi sztabowe, a także rywalizacja w zawodach
 • 03
  Patrole saperskie 16 DZ
  Patrole saperskie 16 DZ
  Saperzy z Patroli Saperskich z jednostek podległych 16 Dywizji Zmechanizowanej to żołnierze, którzy prawie codziennie wyjeżdżają na tzw. interwencje w terenie. Najczęściej są to wezwania do wciąż odnajdywanych pozostałości po II wojnie światowej.
  Kilkaset wyjazdów, kilkanaście tysięcy podjętych przedmiotów wybuchowych i niebezpiecznych (PWiN), w tym m.in. ponad 200 min, setki granatów, pocisków i  wiele bomb lotniczych. Tym właśnie na codzien zajmują się żołnierze patrolów rozminowania 16 DZ. Ich praca jest niezwykle niebezpieczna i odpowiedzialna, dlatego też lokalne społeczeństwo ma ogromny szacunek to zadań, które wykonują.
 • Honorowa akcja krwiodawstwa
  Każdego miesiąca w jednostkach 16 Dywizji Zmechanizowanej organizowane są akcje krwiodawstwa. Krew to drogocenny dar życia, które nie sposób pozyskać inaczej, niż oddając go dobrowolnie osobom, które potrzebują go bardziej. Stąd też żołnierze 16 DZ cyklicznie uczestniczą w honorowych akcjach poboru krwi. To dzięki ich pomocy możliwe jest przekazanie krwi do miejscowych szpitali.
  04
  Honorowa akcja krwiodawstwa
 • 05
  Wsparcie dla weteranów 16 DZ
  Wsparcie dla weteranów 16 DZ
  16 Dywizja Zmechanizowana nie zapomina o weteranach, którzy byli uczestnikami misji zagranicznych. Wsparcie tej grupy żołnierzy to dla nas priorytet. Dlatego też cyklicznie organizowane są dla nich podróże georgraficzno - historyczne, lub też zwykłe spotkania. Podczas obchodów 100 rocznicy utworzenia 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej weterani spotkali się z nowym dowódcą 16 DZ gen. dyw. Krzysztofem Radomskim.
 • Rywalizacja sportowa
  Wśród żołnierzy 16 Dywizji Zmechanizowanej znajdują się również sportowcy, oddani i z pasją, ale przede wszystkim ze znakomitymi sukcesami, miejscami na podium w zawodach ogólnopolskich.
  06
  Rywalizacja sportowa