Turnus regeneracyjny dla służących na granicy

5 zdjęć w galerii
W Wojskowym Ośrodku Szkoleniowo-Kondycyjnym Mrągowo trwa seria turnusów regeneracyjnych dla żołnierzy, którzy strzegą granicy państwa.
Żołnierze 15. Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej wzięli udział w pierwszym turnusie regeneracyjnym, które mają za zadanie odbudować i wzmocnić zdolności psychofizyczne żołnierzy.

Zajęcia zostały podzielone na 4 główne grupy tj. spotkania z psychologiem – trening relaksacji i zdolności radzenia sobie ze stresem, zajęcia sportowe, zabiegi rehabilitacyjne oraz warsztaty kulturalno-oświatowe. Program został ułożony tak, by uczestnicy mieli również czas na odpoczynek.

Podczas zajęć pod czujnym okiem instruktorów Wojskowego Ośrodka Szkoleniowo-Kondycyjnego Mrągowo Zawiszacy mogli skorzystać z zabiegów rehabilitacyjnych, tj. fizykoterapii, a w tym laseroterapii, magnetoterapii, krioterapii miejscowej oraz hydroterapii. W ramach zajęć z nurkowania rekreacyjnego była okazja aby zapoznać się z podstawowymi zasadami bezpiecznego nurkowania i posługiwania się sprzętem. Żołnierze wzięli też udział w podróży historyczno-wojskowej po Warmii i Mazurach, gdzie mogli zapoznać się z wybranymi miejscami historycznymi regionu.

Tekst: kpt. Anna Bielak-Pestka
Foto: archiwum WOSzK Mrągowo