Szczepimy się

2 zdjęć w galerii
Szczepienie przeciwko COVID-19 - dlaczego warto się zaszczepić?
Zgodnie ze źródłem portalu https://www.gov.pl/ szczepionka przeciw COVID-19 to jeden z najważniejszych elementów, dzięki któremu możemy powstrzymać epidemię, dlatego ważne jest, aby zaszczepiło się jak najwięcej osób.
 
Szczepionka wyzwala w organizmie człowieka naturalną produkcję przeciwciał. Stymuluje także nasze komórki odpornościowe, tak aby chroniły nas przed zakażeniem COVID-19. Poddanie się szczepieniu przeciwko chorobie przyczynia się do szybszego powrotu do normalności, jaką znamy z czasów, zanim na świecie pojawił się koronawirus.
 
W 1. Wojskowym Szpitalu Klinicznym z Polikliniką w Lublinie, filia Ełk w punkcie drive thru (mobilny punkt) https://www.gov.pl/web/obrona-narodowa/ruszyly-szczepienia-zolnierzy-wojska-polskiego oraz w punktach szczepień województwa warmińsko-mazurskiego można szybko i bezpiecznie przyjąć pierwszą i drugą dawkę szczepionki przeciw COVID-19. 05 czerwca zaszczepiło się już kolejnych 110 żołnierzy 15. Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej w oparciu o punkt drive thru w Ełku oraz ambulatorium 24 Wojskowego Oddziału Gospodarczego w Giżycku.
 
Realizując zadania w ramach Narodowego Programu Szczepień oraz walki z pandemią koronawirusa w jednostkach 16. Dywizji Zmechanizowanej trwa ciągły proces szczepień. Pierwszą dawkę szczepionki otrzymało już 7300 żołnierzy, natomiast drugą dawkę przyjęło około 1200 osób.
 
 
Tekst: kpt. Anna Bielak-Pestka