Święto 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej im. Zawiszy Czarnego

126 zdjęć w galerii
Obchody Święta 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej rozpoczęły się w czwartek 15 lipca od Mszy Świętej w intencji żołnierzy i pracowników 15GBZ w Kościele pod wezwaniem Ducha Świętego Pocieszyciela w Giżycku. Po mszy Zawiszacy oraz goście udali się na plac apelowy mieszczący się w 2 batalionie zmechanizowanym przy ulicy 1 Maja 11.
Głównym punktem obchodów Święta 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej był uroczysty apel z udziałem Orkiestry Wojskowej z Giżycka, który rozpoczął się od złożenia meldunku przez dowódcę uroczystości dowódcy 16 Dywizji Zmechanizowanej gen. dyw. Krzysztofowi Radomskiemu, któremu towarzyszył dowódca Zawiszaków gen. bryg. Bogdan Rycerski. Po podniesieniu flagi państwowej RP na maszt dowódca Brygady powitał zaproszonych gości.

 „Za nami wiele wyzwań i pracy. Przed nami zapewne jest ich jeszcze więcej. Dlatego też pozwólcie, że z okazji obchodów dorocznego Święta Brygady złożę wszystkim żołnierzom oraz pracownikom 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej gorące i najserdeczniejsze życzenia zdrowia, szczęścia, pomyślności, spełniania planów i oczekiwań oraz nowych źródeł zadowolenia i satysfakcji w życiu osobistym i działalności służbowej” – powiedział dowódca 15. GBZ gen. bryg. Bogdan Rycerski. W trakcie uroczystego apelu dowódca 15. GBZ wyróżnił zasłużonych Zawiszaków oraz wręczył odznaki pamiątkowe.

Dowódca 16 Dywizji Zmechanizowanej gen. Dyw. Krzysztof Radomski zabierając głos podziękował w swoim imieniu Zawiszakom za trud wkładany w służbę Ojczyźnie: „Słowa najwyższego uznania kieruję do wszystkich żołnierzy i pracowników 15 Brygady Zmechanizowanej, dziękuję Wam za właściwe rozumienie obowiązków służbowych oraz za profesjonalizm, którym nacechowana jest wasza służba i praca. W tym szczególnym dniu składam życzenia satysfakcji z osobistych i zespołowych dokonań. Życzę również zdrowia, szczęścia i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i rodzinnym. Niech Wasz żołnierski trud i ofiarna służba dobrze służy naszej Ojczyźnie”.

W czasie przegrupowania pododdziałów do defilady goście mogli obserwować pokaz wyszkolenia przygotowany przez Zawiszaków z kompanii rozpoznawczej. Uroczystość zwieńczyła defilada pododdziałów.
 
 
Tekst: plut. Bartek Grądkowski
Foto: szer. Adrian Staszewski