Przysięga Wojskowa w Orzyszu

45 zdjęć w galerii
23 października na placu apelowym 15. Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej w Orzyszu odbyła się uroczysta przysięga żołnierzy służby przygotowawczej
75 szeregowych elewów, którzy zakończyli szkolenie podstawowe złożyło przysięgę wojskową na Sztandar 15. Mazurskiego batalionu saperów. W uroczystości udział wzięły rodziny oraz bliscy najmłodszych służbą żołnierzy. Aktu uroczystego zaprzysiężenia żołnierzy dokonał dowódca 15. Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej w zastępstwie pułkownik Dariusz Dróżdż.

Po złożeniu przysięgi dowódca 15.GBZ podkreślił, jak szczególny jest to dzień w życiu każdego żołnierza – „Słowa, które wypowiedzieliście, to przysięga na całe życie, przysięga narodowi, z którego wyrośliście i którego będziecie bronić, jako obywatele i żołnierze Wojska Polskiego. Służba Ojczyźnie wymaga wielu wyrzeczeń, niejednokrotnie odsuwa na dalszy plan realizację osobistych planów. Wierzę, że decydując się na tak ważny krok, jesteście świadomi swojej roli i obowiązków.”


Żołnierze, którzy w pierwszym okresie szkolenia uzyskali najwyższe wyniki otrzymali z rąk dowódcy 15.GBZ listy gratulacyjne, a ich rodzice szczere gratulacje i podziękowania. Na zakończenie uroczystości, w asyście kompanii honorowej 15. Mazurskiego batalionu saperów oraz Orkiestry Wojskowej z Giżycka odbyła się defilada pododdziałów.
 
Tekst: plut. Bartek Grądkowski
Foto: st. szer. Karol Chmielewski/15bsap