Otwarcie mobilnego punktu szczepień Drive Thru.

15 zdjęć w galerii
5 lipca 2021 r. w Giżycku został oficjalne otwarty mobilny punku szczepień Drive Thru.
Obecnie 16 Dywizja Zmechanizowana wspiera aktywnie podmioty administracji publicznej działając w punktach Drive Thru, w których nie tylko żołnierze ale również goście i turyści odwiedzający region północno - wschodni mogą się zaszczepić bez konieczności wysiadania z pojazdu.

Pierwszy mobilny punkt powstał w Ełku, natomiast obecnie otwarty został kolejny tego typu punkt w Giżycku, który obsługuje 15. Brygada Zmechanizowana, największa jednostka wojskowa 16. Dywizji Zmechanizowanej. 5 lipca o godzinie 11.00 nastąpiło oficjalne otwarcie punktu z udziałem Posła Pana Wojciecha Kossakowskiego, Wojewody Warmińsko-Mazurskiego Pana Artura Chojeckiego, Dowódcy 16.DZ Pana gen. dyw. Krzysztofa Radomskiego, Burmistrza Miasta Giżycka Pana Wojciecha Iwaszkiewicza, Komendanta Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką Filia w Ełku Pana płk Roberta Treli oraz Komendanta 24 Wojskowego Oddziału Gospodarczego w Giżycku Pana płk Wojciecha Grzybowskiego.
 
Giżycko jest turystycznym miastem dlatego punkt jest wyjątkowy na skalę Polski, czynny 7 dni w tygodniu, od 8.00 do 20.00 mieszczący się przy ulicy Gimnazjalnej. Można zaszczepić się jednodawkową szczepionką firmy Johnson & Johnson, bez zbędnych formalności. W każdym etapie służą pomocą żołnierze z 15GBZ.
 
Tekst: Sekcja Prasowa 16DZ
Foto: plut. Bartek Grądkowski