None

Kolejne szkolenie poligonowe VII zmiany PKW Łotwa

35 zdjęć w galerii
OSPWL Wędrzyn to kolejny punkt na wojskowej mapie Polski, gdzie szkolą się Zawiszacy
Po przemieszczeniu żołnierzy oraz sprzętu na OSPWL Wędrzyn szkolenie poligonowe rozpoczęło się rankiem 3 lutego. W czasie oficjalnego rozpoczęcia dowódca PKW przedstawił zadania szkoleniowe jakie stoją przed żołnierzami zgrupowania podczas szkolenia poligonowego.

Czołgiści z 15. Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej podczas dwutygodniowego pobytu realizują zajęcia z taktyki oraz ze szkolenia ogniowego doskonaląc prowadzenie ognia pododdziałem w dzień i w nocy. Zawiszacy mieli również okazję współdziałać z żołnierzami z kompanii lekkiej piechoty z 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej. W czasie zajęć z taktyki, w takcie których stronę przeciwną podgrywał pluton zmechanizowany z 1 batalionu zmechanizowanego Szwoleżerów Mazowieckich, przećwiczono kilka scenariuszy podczas których doskonalono elementy natarcia w terenie zabudowanym, ewakuację sprzętu i ewakuację medyczną.

Zwieńczeniem szkolenia poligonowego na Wędrzynie będzie przeprowadzenie przez dowódcę PKW oceny stopnia wyszkolenia kompanii czołgów. Po certyfikacji plutonów jest to jedno z ważniejszych zagadnień w trakcie szkolenia w ramach przygotowań do udziału w misji na Łotwie. Szkolenie poligonowe potrwa do 14 lutego.

Tekst: kpt. Martyna Kupis
Foto: st. chor. szt. Grzegorz Domeła