Slajd
Slider obrazek boczny

13 ŚLĄSKA BRYGADA OBRONY TERYTORIALNEJ

im. ppłk. dypl. Tadeusza Puszczyńskiego ps. „Konrad Wawelberg”
ZAWSZE GOTOWI, ZAWSZE BLISKO
Teren naszych działań
Śląsk

Teren naszych działań

Nasza misja
Naszą Brygadę budujemy na solidnym fundamencie – wartościach i zasadach, które są dla nas – Terytorialsów drogowskazem. Na nich budujemy także społeczną odpowiedzialność za mieszkańców województwa śląskiego. Terytorialność jest dla nas kluczem. To nie tylko obszar na mapie, czy odległość z domu do pracy. To przynależność do regionu i zamieszkującej go społeczności, z której się wywodzimy, którą znamy „jak własną kieszeń”. Misją 13. Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej jest obrona i wspieranie lokalnych społeczności, czyli reagowanie w sytuacjach klęsk żywiołowych, katastrof czy też wypadków.

Aktualności

... choć dzieli nas czas
Silni dzięki tradycji

... choć dzieli nas czas

Z dumą dziedziczymy tradycje, dorobek i wartości powojennych organizacji niepodległościowych.
Podobnie jak nasi wielcy poprzednicy, stawiamy na organizację struktur terytorialnych, budowę bezpieczeństwa lokalnego, umacnianie patriotyzmu i więzi wśród lokalnych społeczności. Łączy nas misja, struktura i terytorialność.
MULTIMEDIA
Poznaj nas
Tacy jesteśmy

Poznaj nas

Human stories
Jesteśmy mieszkańcami Śląska. Jesteśmy w różnym wieku, mamy różne historie i rozmaite pasje. Na co dzień wykonujemy różne zawody, ale łączy nas jedno - wiara w te same wartości. Chcemy życ w bezpiecznym kraju. Jesteśmy częścią lokalnej społeczności, którą na co dzień chcemy wspierać. Misja, zadania i cele WOT są bliskie naszym sercom. Dlategu tu jesteśmy.