Mistrzyni Polski w strzelaniu doceniona!

7 zdjęć w galerii
Pierwszy raz w historii Wojska Polskiego mistrzem w strzelaniu została kobieta, więc taki sukces w pełni zasłużył na godne docenienie.
Żołnierz 12 Brygady Zmechanizowanej w codziennej służbie jest instruktorem na najnowocześniejszym w Polsce Systemie Szkolno – Treningowym Śnieżnik
w Stargardzie. Strzelectwo trenuje od wielu lat, więc biorąc udział w Mistrzostwach Wojska Polskiego była odpowiednio przygotowana.
Wywalczenie, a raczej „ustrzelenie” tytułu mistrzowskiego przez żołnierza 12 Brygady było nie lada sukcesem, a jeszcze większym dopełnieniem tego był fakt, że pierwszy raz dokonała tego kobieta.
Z tego powodu Zastępca Dowódcy – Szef Sztabu 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej generał brygady Jacek Ostrowski spotkał się w czwartek 15 lipca br. z mistrzynią, aby osobiście pogratulować tego zwycięstwa oraz wyróżnić żołnierza „Błękitnej” Brygady. W trakcie spotkania w Sali Ceremonialnej „Dwunastki” generał Ostrowski omówił z mistrzynią proces przygotowań do zawodów i plany na najbliższą przyszłość, co podsumował następująco: - „… w imieniu Dowódcy 12 Dywizji stawiam Pani zadanie, aby za rok wygrać zawody zarówno indywidualnie,
jak i zespołowo”.

Tekst i zdjęcia: kpt. Błażej Łukaszewski