Międzynarodowe zawody strzeleckie w PKW IRAK

3 zdjęć w galerii
W sobotę, 2 października 2021 r., żołnierze X zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Iraku wraz z koalicjantami ze Stanów Zjednoczonych zorganizowali międzynarodowe zawody strzeleckie.
W zawodach, w dynamicznym strzelaniu, wzięli udział żołnierze polscy oraz wojsk koalicyjnych (amerykańskich, norweskich, niemieckich, duńskich, hiszpańskich), obecnie stacjonujący w bazie Al Asad. Rywalizacja odbyła się w jednej konkurencji, strzelania dynamicznego z karabinka i pistoletu. Zawodnicy musieli wykazać się praktycznymi umiejętnościami strzelania z kilku postaw strzeleckich na zróżnicowanych odległościach. Uczestnicy rywalizowali o zdobycie jak największej liczby punktów w połączeniu z rywalizacją wykonania zadania w jak najkrótszym czasie. Zawody oprócz współzawodnictwa dały żołnierzom możliwość sprawdzenia się i podtrzymania swoich umiejętności strzeleckich.
Strzelanie potwierdziło doskonałe przygotowanie wszystkich żołnierzy do wykonania zadań ogniowych na teatrze działań. W trakcie współzawodnictwa wytypowano trzech najlepszych strzelców oraz trzy najlepsze czteroosobowe zespoły. Zwycięzcą w klasyfikacji indywidualnej okazał się żołnierz reprezentujący polski kontyngent, który pokonał tor w najkrótszym czasie w połączeniu z najlepszą skutecznością strzelecką. W klasyfikacji zespołowej najlepiej przygotowani byli żołnierze duńscy, przed Norwegami i żołnierzami reprezentującymi Polski Kontyngent Wojskowy. Na zakończenie zmagań najlepsi strzelcy zostali nagrodzeni efektownymi statuetkami i monetami pamiątkowymi. Nagrody wręczyli: Dowódca X zmiany PKW IRAK płk Michał Kuraczyk i Dowódca Al Asad Air Base Col. Mark Coble.

Tekst i foto: kpt. Wojsciech Zieliński/PKW Irak