Happy End!

5 zdjęć w galerii
Na samym początku ćwiczenia pk. DRAGON-21 żołnierze 12 Brygady Zmechanizowanej uratowali życie ciężko rannemu mężczyźnie, a dzisiaj mogli wreszcie spotkać się.
W tegorocznej edycji ćwiczenia pk. DRAGON-21 żołnierze 12 Brygady Zmechanizowanej otrzymali zadanie przemieszczenia się ze Szczecina przez Grupę do Morąga. W ostatniej chwili trasa przemarszu z Grupy została zmieniona i kolumny kołowych transporterów opancerzonych Rosomak jechały m. in. przez Brodnicę oraz Nowe Miasto Lubawskie.
Na wysokości Łąk Bratiańskich dowódca kolumny zauważył wypadek drogowy, więc natychmiast zdecydował o zatrzymaniu pojazdów wojskowych.
Do akcji wkroczyli ratownicy medyczni, którzy udzielili pierwszej pomocy ciężko rannemu 47-letniemu mężczyźnie. Dodatkowo wezwano pogotowie ratunkowe, a następnie śmigłowiec, który przetransportował go do szpitala w Olsztynie.
Stan zdrowia mieszkańca podpoznańskich Wronek systematycznie poprawiał się, więc Zastępca Dowódcy 12 Brygady Zmechanizowanej pułkownik Roman Brudło postanowił zaprosić pana Piotra na spotkanie z żołnierzami, którzy uratowali mu życie. Była to doskonała okazja, aby już na spokojnie omówić ten dramatyczny wypadek, a także bliżej poznać się wzajemnie. „Jesteśmy przekonani, że każdy żołnierz zachowałby się w identyczny sposób w tej sytuacji, bo po to szkolimy się, aby społeczeństwo mogło liczyć na nas w każdych, nawet najtrudniejszych okolicznościach. Teraz trzymamy kciuki za jak najszybszy powrót do pełnego zdrowia” – podsumował spotkanie pułkownik Brudło wręczając okolicznościowe, brygadowe upominki.

Tekst i zdjęcia: kpt. Błażej Łukaszewski