„Dzień Sportu Wojskowego” w Dwunastej Dywizji

12 zdjęć w galerii
Sprawność fizyczna to podstawowy atut i obowiązek każdego żołnierza, dlatego dowództwo, sztab oraz jednostki bezpośrednio podległe 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej aktywnie uczestniczyły w „Dniu Sportu Wojskowego”
Jednym z głównych wyznaczników służby wojskowej jest ciągłe utrzymanie sprawności fizycznej na odpowiednio wysokim poziomie. Służba w 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej jest pełna wyzwań, dlatego żołnierze "Dwunastki" systematycznie podnoszą swoje kwalifikacje, co wielokrotnie udowadniali podczas licznych krajowych i międzynarodowych ćwiczeń oraz poligonów, misji zagranicznych, turniejów oraz różnorodnych zawodów. Tym razem z okazji „Dnia Sportu, Sprawności Fizycznej i Zdrowego Trybu Życia” Sekcja Wychowania Fizycznego i Sportu 12SDZ zorganizowała drużynowy bieg ekstremalny na dystansie 6 kilometrów oraz wojskowy bieg po sprawność.

W zawodach uczestniczyły 23 reprezentacje nie tylko z jednostek bezpośrednio podległych „Dwunastce”, ale również reprezentacje jednostek z Garnizonu Szczecin, służb mundurowych oraz szkół i organizacji współpracujących z 12 Dywizją. Uczestnicy „Dnia Sportu” mogli zmierzyć się ze swoimi słabościami i przekonać się, że zdrowy tryb życia daje wiele korzyści – m.in.: kształtuje wytrzymałość fizyczną i psychiczną, pozwala zwiększyć odporność na stres, motywuje do działania, zwiększa pewność siebie, determinację i umiejętność koncentracji, podnosi wiarę w siebie, a nade wszystko daje mnóstwo pozytywnej energii, którą można spożytkować podczas codziennej służby wojskowej.

Najlepsze wyniki w drużynowym biegu ekstremalnym 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej osiągnęły reprezentacje:
I miejsce – Państwowa Straż Pożarna – Szczecin;
II miejsce – 7 Brygada Obrony Wybrzeża;
III miejsce – 12 Brygada Zmechanizowana.

Oczywiście najważniejsza w zawodach była świetna atmosfera, więc uczestnikom biegu, a przede wszystkim organizatorom serdecznie dziękujemy!  Panie i Panowie, jesteście THE BEST!

Tekst i zdjęcia: por. Bartłomiej Kulesza/12SDZ