None

Święto Wojsk Lądowych w Dowództwie 12 Dywizji

7 zdjęć w galerii
W poniedziałek 14 września br. w Dowództwie 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej miała miejsce uroczysta zbiórka z okazji Święta Wojsk Lądowych.
Zabierając głos w imieniu Dowódcy 12SDZ, pułkownik Dariusz Machula odniósł się do znaczenia obchodów Święta Wojsk Lądowych, ważnego nie tylko dla żołnierzy, ale całego społeczeństwa, gdyż 12 września jest dla Polaków symbolem wiktorii koalicji wojsk polsko – austriacko – niemieckich pod wodzą króla polskiego Jana III Sobieskiego nad wojskami osmańskimi dowodzonymi przez wezyra Kara Mustafę.
Podkreślając znaczenie tego wydarzenia Szef Szkolenia „Dwunastki” podsumował – „Święto Wojsk Lądowych to nie tylko uczczenie pamięci tamtej bitwy i ówczesnych bohaterów. To również okazja do wyciągnięcia wniosków z burzliwej przeszłości na przyszłość”. Wyrażając słowa podziękowania żołnierzom i pracownikom wojska Dowództwa 12 Dywizji pułkownik Machula złożył obecnym życzenia zdrowia i szczęścia w życiu osobistym oraz sukcesów w dalszej służbie i pracy.
W dalszej części zbiórki odczytano decyzje i rozkazy związane z odznaczeniami sortowymi oraz mianowaniem na wyższe stopnie wojskowe.
Odegranie Pieśni Reprezentacyjnej Wojska Polskiego zakończyło uroczystą zbiórkę z okazji święta Wojsk Lądowych w Dowództwie 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej.