None

Wigilijne spotkanie "Dwunastki"

16 zdjęć w galerii
W czwartek, 19 grudnia w 12 Brygadzie Zmechanizowanej odbyło się świąteczne spotkanie wigilijne „wielkiej rodziny wojskowej” 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej, w której uczestniczyli dowódcy podległych jednostek wojskowych, żołnierze rezerwy i pracownicy Resortu Obrony Narodowej.
Witając uczestników wigilijnego spotkania dowódca dywizji generał dywizji Maciej Jabłoński złożył obecnym życzenia zdrowych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia spędzonych w spokojnej i miłej rodzinnej atmosferze. Nawiązując do szybko upływającego czasu podziękował za widoczne efekty służby i pracy w bieżącym roku oraz życzył kolejnych sukcesów i wszelkiej pomyślności w nadchodzącym 2020 roku.
Następnie proboszcz parafii wojskowej w Szczecinie ksiądz major Artur Majorek odczytał fragment Pisma Świętego oraz poprowadził krótką modlitwę. Wprowadzeni w przedświąteczny nastrój, wszyscy obecni przełamali się opłatkiem i składali świąteczne oraz noworoczne życzenia.
Tuż przed ropoczęciem uroczystości wigilijnej Dowódca 12SDZ, generał Jabłoński wspólnie z dowódcą "Błękitnej Brygady" generałem brygady Sławomirem Dudczakiem wzięli udział w videokonferencji zorganizowanej przez Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych, w czasie której wspólnie złożyli życzenia żołnierzom, którzy przebywają na misjach poza granicami kraju.