None

ANTYLOP@-19 zakończona

12 zdjęć w galerii
Autor zdjęcia: st. chor. sztab. Artur Walento/Sekcja Prasowa 12SDZ
Zakończyło się ćwiczenie dowódczo-sztabowe wspomagane komputerowo pk. „ANTYLOP@-19”, które miało miejsce w koszarach 2 Brygady Zmechanizowanej ze Złocieńca i drawskim poligonie w dniach 16 - 21 listopada br.
Było to ostatnie ćwiczenie Dowódcy 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej w 2019 roku, podczas którego generał dywizji Maciej Jabłoński miał możliwość wykorzystania systemu JCATS (Joint Conflict and Tactical Simulation). W czasie szkolenia poligonowego, odwiedzili ćwiczących żołnierzy "Dwunastki" oficerowie z 16 Dwyzizji Zmechanizowanej pod dowództwem generała dywizji Krzysztofa Radomskiego a ANTYLOP@-19 stanowiła wyśmienitą okazję do wymiany doświadczeń oficerów 12 i 16 Dywizji Zmechanizowanej.
Ogółem w ćwiczeniu „ANTYLOP@-19” brało udział kilkuset żołnierzy, nie tylko ze złocienieckiej brygady. Złocienieckich piłsudczyków wspierali żołnierze z jednostek bezpośrednio podległych dowódcy „Dwunstki”.
Na zakończenie ćwiczenia, podczas zbiórki, dowódca 12SDZ gen. dyw. Jabłoński podziękował za wkład i zaangażowanie w realizowane zadania a najlepszych wyróżnił i wręczył pamiątkowe ryngrafy i nagrody rzeczowe.