None

Muzyczny talent żołnierza „Błękitnej” Brygady

4 zdjęć w galerii
Autor zdjęcia: st. szer. Piotr Pytel/12BZ
Muzyka jest jej pasją od ponad 15 lat, która 17 listopada br. została doceniona w wyjątkowy sposób – na XXIV Festiwalu Pieśni Patriotycznej i Religijnej Wojska Polskiego szeregowy Klaudia Wronka z 12 Brygady Zmechanizowanej zajęła I miejsce wśród 180 uczestników Festiwalu.
Podczas codziennego wykonywania zadań służbowych szer. Klaudia Wronka jest strzelcem – radiotelefonistą batalionu dowodzenia, jednak pomimo licznych obowiązków potrafi jeszcze wygospodarować sporo czasu na swoją wieloletnią pasję, czyli muzykę i śpiew.
Szukając swojego „miejsca” na ziemi zainteresowanie muzyką zaczęło się ponad 15 lat temu w liceum od… karaoke. Tak Klaudia, jeszcze przed Wojskiem trafiła do Pałacu Młodzieży w Szczecinie, gdzie rozpoczęła swoją przygodę z zespołem, a później rozwijała się w kierunku solowym.
Następnie, już podczas służby przygotowawczej szer. elew Klaudia Wronka zgłosiła się na osobę „dyrygującą” śpiewem plutonu szkolnego. W trakcie przeglądu piosenek plutonów szkolnych każdy chciał wypaść najlepiej, więc szer. elew Wronka w tej roli czuła się wyśmienicie.
Po skończeniu służby przygotowawczej szer. Wronka rozpoczęła zawodową służbę wojskową w 12 Brygadzie Zmechanizowanej. Jak sama zaznacza – „… pomimo licznych obowiązków mam pełne wsparcie dowódcy batalionu dowodzenia pułkownika Gawrona [Sławomira – przyp. red.], bez którego nie byłabym w stanie uczestniczyć w tych wszystkich konkursach”.
Szeregowy Wronka na swoim koncie ma liczne występy z Orkiestrą Wojskową ze Szczecina oraz z Klubem 12 Brygady Zmechanizowanej w Choszcznie, z którymi mocno współpracuje realizując swoją pasję.
Do swych największych, dotychczasowych sukcesów zalicza zajęcie I miejsca na XIV Festiwalu Pieśni Patriotycznej i Religijnej Wojska Polskiego, który zorganizowano w dniach 14 – 17.11.2019 r. w Hrubieszowie. „Intensywna współpraca z choszczeńskim Klubem oraz Orkiestrą Wojskową przygotowały mnie do tego konkursu na bardzo wysokim poziomie, czego efektem jest zajęcie I miejsca wśród 180 uczestników” – podkreśliła szer. Wronka.
Jak teraz stawia przed sobą wyzwania i plany? – „Zdobywać szturmem kolejne konkursy, a także jeszcze bardziej rozwijać Klub 12 Brygady w Choszcznie, aby zachęcać ludzi do aktywności muzycznej” – podsumowała szer. Wronka.