Po raz ósmy „Błękitni” pobiegli dla Poległych

7 zdjęć w galerii
Autor zdjęcia: kpt. Błażej Łukaszewski
W niedzielę 29 sierpnia br. w strugach deszczu, ale z bojowym nastawieniem żołnierze, byli żołnierze i sympatycy 12 Brygady Zmechanizowanej, ale przede wszystkim część Rodzin Poległych Żołnierzy spotkała się, aby oddać Im hołd w trakcie już VIII Biegu Ku Pamięci Poległych Żołnierzy "Błękitnej" Brygady.

W tym roku ze względu na przyspieszone przygotowania do ćwiczenia pk. RYŚ-21 bieg został mocno zmodyfikowany, ale co najważniejsze - nie zatrzymany!

W okolicznościowym przemówieniu Dowódca 12 Brygady pułkownik Roman Łytkowski podziękował bardzo wszystkim uczestnikom oraz osobom zaangażowanym w organizację biegu, po czym wyruszono na trasę wokół Jeziora Głębokiego. Dziękujemy również Marszałkowi Województwa Zachodniopomorskiego za okazane wsparcie. Jak co roku mogliśmy liczyć na Jego pomocną dłoń.

W tym biegu nie chodzi również o to, aby bić jakieś rekordy, ale by przywołać pamięć Tych, którzy zdecydowanie za wcześnie odeszli na wieczną wartę i poświecili swoje życie podczas budowania bezpieczniejszej Polski i świata.

 

Tekst i zdjęcia: kpt. Błażej Łukaszewski