Letnie szkolenie w "Błękitnej" Brygadzie

6 zdjęć w galerii
Im bardziej urozmaicone tym efektywniejsze jest szkolenie, dlatego żołnierze 12 Brygady Zmechanizowanej nawet w sezonie urlopowym nie zwalniają tempa.
Lipiec, czyli pierwszy miesiąc lata oznacza rozpoczęcie urlopów wypoczynkowych przez wielu żołnierzy. Przygasają wielkie ćwiczenia i poligony, więc mogłoby wydawać się, że w jednostkach wojskowych nic się nie dzieje. Jednak w przypadku jednostek 12 Brygady Zmechanizowanej nawet podczas sezonu urlopowego szkolenie pozostaje na wysokich obrotach. 

W tym miesiącu prawie 40 absolwentów klas wojskowych odbywa skróconą służbę przygotowawczą w 12 Brygadzie Zmechanizowanej w Szczecinie, a żołnierze zawodowi również z tej jednostki realizowali zajęcia taktyczne na Centralnym Ośrodku Zurbanizowanym Nowy Mur pod Wędrzynem. Jakby tego było mało żołnierze 2 stargardzkiego batalionu saperów uczestniczyli w zgrupowaniu na terenie Ośrodka Szkolenia Nurków w Wędrzynie, a w Stargardzie rozpoczęto formowanie (na bazie 3 batalionu piechoty zmotoryzowanej) już V zmianę Polskiego Kontyngentu Wojskowego UNIFIL  do misji w Libanie. 

Wymienione przykłady udowadniają dobitnie, że w „Błękitnej” Brygadzie nawet sezon urlopowy jest okresem, kiedy jest realizowane wzmożone szkolenie.
 
Tekst: kpt. Błażej Łukaszewski
Zdjęcia: kpt. Błażej Łukaszewski, st. szer. Piotr Pytel