Dzień Sportu w koszarach 12 Brygady Zmechanizowanej

Drużynowy Bieg Ekstremalny żołnierzy Dwunastki !

17 zdjęć w galerii
To była sportowa rywalizacja w duchu „fair play”. Wysiłek, trud i niesamowita walka z wyzwaniami jakie na trasie biegu przygotowali organizatorzy Dnia Sportu, Sprawności Fizycznej i Zdrowego Trybu Życia, który odbył się 27 kwietnia br na terenach Błękitnej Brygady.
Startowały 23 czteroosobwe reprezentacje jednostek bezpośrednio podległych 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej, służb mundurowych garnizonu Szczecin oraz organizacji i szkół współpracujących z „Dwunastką”.
Trasa 6000 metrów, na której było 30 wymagających przeszkód w terenie została szczęśliwie pokonana przez wszystkie drużyny. Sport kształtuje charakter, pozwala przełamywać własne bariery i ograniczenia, dlatego żołnierze pokazali, że bez wysiłku ni ma zwycięstwa!
Wyjątkowa była drużyna z numerem 2 która łączyła siłę 4 jednostek, a w jej składzie byli: gen. bryg. Michał Rohde Z-ca Dowódcy 12 DZ, gen. bryg. Roman Łytkowski dowódca 12 BZ, płk Grzegorz Parol dowódca 5 pa, płk Roman Kopka dowódca 7 BOW.
Pierwsze miejsca zajęły zespoły:
I miejsce - reprezentacja Państwowej Straży Pożarnej
II miejsce - reprezentacja 7 Brygady Obrony Wybrzeża
III miejsce - reprezentacja 12 Brygady Zmechanizowanej
Szczególne wyróżnienie za start w zawodach otrzymała drużyna Zespołu Szkół im. Ignacego Łukasiewicza, której uczniom Dowódca podziękował również za pomoc w organizacji i realizacji tego wydarzenia.
Podczas imprezy odbywał się pokaz sprzętu wojskowego, a żołnierską grochówką można było uzupełnić kalorie po biegu.
Brawa dla uczestników biegu i dla organizatorów !

Tekst: por. Irena Paczek-Krawczak
Zdjęcia: por. Irena Paczek-Krawczak, st. szer. Piotr Pytel