None

12 Brygada dba o żołnierzy

6 zdjęć w galerii
Maseczki, dezynfekcja i dystans to najpopularniejsze metody przeciwdziałania pandemii koronawirusa, jednak są sytuacje, gdy trzeba przedsięwziąć dodatkowe środki ostrożności.
Tak jest przed większymi ćwiczeniami czy szkoleniami poligonowymi, więc 12 Brygada m. in. pobiera wymazy od żołnierzy, aby minimalizować ryzyko rozprzestrzeniania się Covid-19.  Obecnie od 13 kwietnia br. wymazy pobierane są od żołnierzy, których udział przewidziany jest w szkoleniu na poligonie drawskim. 

W "Błękitnej" Brygadzie przykład idzie z góry, więc w pierwszej kolejności wymazom poddano Dowódcę 12 Brygady pułkownika Romana Łytkowskiego i Zastępcę Dowódcy pułkownika Romana Brudło, a następnie żołnierzy Dowództwa, Sztabu, Pionu Szkolenia i pododdziałów.

Tekst i zdjęcia: kpt. Błażej Łukaszewski
 
***

Formowanie i szkolenie kolejnych kontyngentów do misji, ćwiczenia i szkolenia poligonowe, a także szereg innych, wymagających przedsięwzięć – to wszystko realizuje 12 Brygada od samego początku 2021 roku. Pomimo tych licznych zadań „Błękitni” nie tylko dbają o swoje życie i zdrowie, ale również licznie angażują się w pomoc służbie zdrowia oraz administracji publicznej, aby wspólnymi siłami pokonać pandemię COVID-19.

Zatem w Szczecinie, Stargardzie i Choszcznie, Policach, Połczynie – Zdroju, Pyrzycach, Barlinku, Dębnie, Goleniowie i Gryfinie – prawie na całym Pomorzu Zachodnim codziennie prawie 200 żołnierzy 12 Brygady wspiera i odciąża służbę zdrowia w walce z niewidzialnym, ale niezwykle niebezpiecznym „przeciwnikiem”, aby chronić społeczeństwo przed wirusem.