None

Zimowe szkolenie 12 Brygady

4 zdjęć w galerii
Wiosna, lato i jesień, a teraz zima – nie ma znaczenia jaka aktualnie jest pora roku i warunki atmosferyczne, ponieważ żołnierze 12 Brygady Zmechanizowanej realizują wieloaspektowe szkolenie przez cały rok.
Służba Ojczyźnie w Wojsku jest niezwykle wymagająca, a żołnierz musi być przygotowany do działania o każdej porze dnia i nocy, w każdym warunkach terenowych i atmosferycznych. Wraz z nadejściem typowo zimowej aury na Pomorzu Zachodnim żołnierze „Błękitnej” Brygady wreszcie mogli rozpocząć działania w zupełnie innej, „białej” scenerii.

Z tego powodu w ostatnich dniach przeprowadzili serię zadań na pasie taktycznym z wykorzystaniem kołowych transporterów opancerzonych Rosomak. Głównym celem zajęć zrealizowanych pod okiem instruktorów z 2 stargardzkiego batalionu saperów było doskonalenie zasad przeciwdziałania atakom z użyciem improwizowanych urządzeń wybuchowych.

Zagrożenie to występuje w szczególności w rejonie misji zagranicznych, w których żołnierze 12 Brygady biorą liczny i często udział, więc nie ma co się dziwić, że jest to jeden z priorytetów szkoleniowych dla „Błękitnych”.

Tekst: kpt. Błażej Łukaszewski
Zdjęcia: st. szer. Piotr Pytel