None

Święto Niepodległości w 12 Brygadzie

7 zdjęć w galerii
Bez zaproszonych Gości, w jak najmniejszym gronie i w reżimie epidemiologicznym – tak w tym roku wyglądały obchody Narodowego Święta Niepodległości w 12 Brygadzie Zmechanizowanej.
Uroczyste obchody „Błękitna” Brygada zorganizowała w przeddzień Święta Niepodległości. Zbiórka żołnierzy rozpoczęła się złożeniem meldunku czasowo pełniącemu obowiązki Dowódcy 12 Brygady pułkownikowi Romanowi Brudło o gotowości pododdziałów.

Następnie podniesiono odczytano decyzje o mianowaniu żołnierzy na wyższe stopnie wojskowe, nadaniu medali resortowych oraz rozkaz o wyróżnieniu żołnierzy. W dalszej części uroczystości w swoim przemówieniu pułkownik Brudło podkreślił znaczenie tego święta: - „Obowiązkiem naszym, żołnierzy 12 Brygady jest dać wyraz narodowej pamięci, ale także postrzegać i doceniać przywilej wolności, służąc niepodległej Rzeczypospolitej oddaną służbą, poświęceniem i zaangażowaniem”.

Dodatkowo po modlitwie uczczono minutą ciszy uczczono pamięć żołnierzy poległych w walce o wolność i niepodległość oraz za tych, którzy polegli o pokój. Uroczystość zakończyła się odegraniem i odśpiewaniem „Pieśni Reprezentacyjnej Wojska Polskiego”, gdyż w tym roku nie organizowano tradycyjnej defilady pododdziałów.

Tekst i zdjęcia: kpt. Błażej Łukaszewski