None

Kierunek "Błękitnych" - Ustka

9 zdjęć w galerii
Gdy większość społeczeństwa jeszcze śpi o tej porze to żołnierze 12 Brygady Zmechanizowanej wyruszyli już na kolejny poligon!
Kołowe transportery opancerzone Rosomak, wozy ewakuacji medycznej i rozpoznania technicznego, zabezpieczenie logistyczne i łączność, a także prawie 200 żołnierzy 1 batalionu piechoty zmotoryzowanej „Legionów” - takie siły i środki 12 Brygady Zmechanizowanej rozpoczęły w poniedziałek 05 października br. o godzinie 05:00 przemieszczenie na Centralny Poligon Sił Powietrznych w Ustce.

Legioniści wezmą udział w krótkim, bo 5-dniowym, ale bardzo intensywnym szkoleniu na usteckim poligonie. Za tydzień kolejna cześć 1 batalionu przemieści się na Ustkę, aby zrealizować takie same zajęcia z taktyki oraz strzelania.

Podczas tego typu przemieszczeń ciężkiego sprzętu zawsze zwracamy się z prośbą do kierowców, aby zachować szczególną ostrożność na drogach - nie wymuszać pierwszeństwa i nie wjeżdżać pomiędzy pojazdy danej kolumny. Dodatkowo przemieszczenia planowane są z reguły w godzinach porannych lub popołudniowych, aby w możliwie jak najmniejszym stopniu wpływać na ruch drogowy.

Tekst i zdjęcia: kpt. Błażej Łukaszewski