Szachy w praktyce. Mistrzostwa 10 Brygady Kawalerii Pancernej i miejscowości Świętoszów.

12 zdjęć w galerii
10 Brygada Kawalerii Pancernej we współdziałaniu z Klubem Szachowym 64 pola Świętoszów zorganizowała kolejne i ostatnie w tym roku zawody sportowe(Mistrzostwa 10 Brygady Kawalerii Pancernej i Mistrzostwa Świętoszowa) w szachach indywidualnych, klasycznych w dniu 02.12.2021 r. w Klubie Wojskowym Świętoszów przy ul. Ułańskiej 8.

Zawody sportowe, zostały zorganizowane w formule, z udziałem zawodników, również z poza 10 Brygady Kawalerii Pancernej, które pozwoliły w praktyce zastosować przez nich, wszystkich precyzyjnie przewidzianych, obliczonych różnych planów na konkretne, grane przez nich partie szachowe, które przyniosły w konsekwencji wygrane, przegrane lub remis.
Czy warto było zorganizować te zawody? Tak, ponieważ pozwoliły one na integrację wszystkich osób, rozwijanie talentów i pasji szachowych. Drobne upominki na nagrody dla najlepszych przeznaczył również Dowódca 10 Brygady Kawalerii Pancernej, Mąż Zaufania KOZ 10 BKPanc oraz Prezes KSzach – Świętoszów, które zostały wręczone w dniu zawodów za zajęcie trzech pierwszych miejsc.
Na wniosek Klubu Szachowego 64 pola Świętoszów przy 10 Brygadzie Kawalerii Pancernej, w wyniku otwartego konkursu ofert na wsparcie zadań w 2021 r. została przyznana dotacja w wysokości 4 000 zł na Zadanie Nr 1: „Upowszechnianie kultury fizycznej i sportu poprzez szkolenie dzieci, młodzieży i dorosłych na terenie gm. Osiecznica oraz ich udział w rozrywkach sportowych – „Szachy dla przyszłych mistrzów”. To wsparcie pozwoliło na zorganizowanie tych zawodów sportowych, przy użyciu sprzętu szachowego, zakupionego z tych środków). Dodatkowo z tych środków dokonano zakupu literatury szachowej, którą przeznaczono na nagrody dla zawodników, którzy uzyskają najwyższe wyniki w zawodach oraz do działalności bieżącej KSzach64 – Świętoszów(Umowa Nr ZK.524.1.5.2021).

 

Zawody szachowe służyły kształtowaniu indywidualnego i optymalnego poziomu szachowego, który szachista musi zdobywać poprzez codzienny trening szachowy w połączeniu z ogromną pracowitością oraz udziałem w zawodach szachowych.  Ich duża wiedza – poznanie strategii połączone ze znajomością tysięcy pozycji – pozwala im na szybkie i bezbłędne podjęcie decyzji w różnych momentach gry, jak również w codziennym życiu. Ważnym warunkiem do odniesienia zwycięstwa była umiejętność analizy swoich działań i zdolność zaplanowania swojej partii szachowej. Wysoka samokontrola i trafne kierowanie swym działaniem, a także wykształcone niezbędne cechy osobowości pozwoliły najlepszym zawodnikom odnieść sukces w zawodach sportowych i zająć najwyższe miejsca. Zawody sportowe pozwoliły, każdemu zawodnikowi poznać oraz zbadać samego siebie: swoje słabe i mocne strony. To w przyszłości pozwoli im na wyciągnięcie wniosków i  poprawienie własnej siły gry.
1.    W wyniku zaciętej rywalizacji w „Mistrzostwach 10 Brygady Kawalerii Pancernej i miejscowości Świętoszów”  w szachach indywidualnych, klasycznych, czołowe miejsca zajęli:

 I miejsce: Artur WÓJCIK(5,0 pkt.),

 II miejsce: Waldemar MACIEJEWSKI(4,0 pkt.),

 III miejsce: Marek CIEPLICKI(3,0 pkt. - KSzach64-Świętoszów),

 Kolejne miejsca w klasyfikacji końcowej zajęli:

 IV miejsce: Jakub SZULCZYK(3,0 pkt. - KSzach64-Świętoszów, WK HDK Legion – Oddział Świętoszów),

V miejsce: Paweł MIRONIK(2,0 pkt. - KSzach64-Świętoszów),

VI miejsce: Adam KORONKIEWICZ(2,0 pkt. - KSzach64-Świętoszów, WK HDK Legion – Oddział Świętoszów),

VII miejsce: Paweł BRUZDA(1,0 pkt.).

 Zwycięzcy otrzymali wyróżnienia za zdobycie I – III miejsca.

 Udział w zawodach sportowych wzięli zawodnicy, w szczególności z: KSzach64-Świętoszów, 10 BKPanc, 11 brem, KSz Miedź Legnica, oraz z m. Żagań, Jelenia Góra, Zielona Góra, Szklarska Poręba, UKS Debiut Przedwojów, Caissa Pion Zielona Góra, WK HDK Legion – Oddział Świętoszów.
·         „Klub Szachowy 64 pola – Świętoszów przy 10 Brygadzie Kawalerii Pancernej” – powstał w dn. 17.09.2020 r. na zebraniu członków założycieli, działa przy 10 Brygadzie Kawalerii Pancernej. Forma prawna: Klub sportowy/stowarzyszenie zwykłe niezarejestrowane w KRS, wpisany z dniem 29 września 2020 r. do ewidencji klubów sportowych – prowadzonej przez Starostę Bolesławieckiego – pod nr 76, działający na zasadach Uczniowskiego Klubu Sportowego, nie wymagający licencji sportowej. https://www.facebook.com/KSzach64.

„Klub Szachowy 64 pola – Świętoszów przy 10 Brygadzie Kawalerii Pancernej” zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych, w szczególności z miejscowości Świętoszów, Żagań, Małomice, Szprotawa oraz  z terenu Gminy Osiecznica i okolic!

Zajęcia sportowe/Treningi  odbywają się w każdą środę w  godz. 17.30  - 19.30 w Klubie Wojskowym Świętoszów, przy ul. Ułańskiej 8 i są prowadzone przez członków Klubu Szachowego 64 pola Świętoszów.


Klub Szachowy 64 pola - Świętoszów
przy 10 Brygadzie Kawalerii Pancernej w Świętoszowie

ul. Sztabowa 1, 59-726 Świętoszów

NIP: 6121872222, REGON: 387304243
Numer konta15 1090 2558 0000 0001 4727 0506Osoba do kontaktu 

Prezes KSzach64 - Świętoszów: Adam KORONKIEWICZ, 605-447-271, zca.przew@interia.pl, https://www.facebook.com/KSzach64

I-Wiceprezes KSzach64 - Świętoszów: Jakub SZULCZYK, 792-130-200

II-Wiceprezes KSzach64 - Świętoszów: Adam WASILEWSKI, 509-408-241

Tekst: mjr Adam KORONKIEWICZ

Zdjęcia: mjr Adam KORONKIEWICZ, szer. Kamil OŚLIZŁO