Mistrzostwo na zawodach w Wilnie!

8 zdjęć w galerii
11 grudnia w Wilnie na Litwie odbył się turniej towarzyski w SAMBO

Żołnierz 10 Brygady Kawalerii Pancernej - Adam Smulski zajął pierwsze miejsce w turnieju towarzyskim "Memoriał sambo im. Dr. Pr. Eigmino", który odbył się 11 grudnia w Wilnie. Adam Smulski reprezentował Polski Związek Sambo i zajął najwyższą lokatę w kategorii do 88 kg. "Miałem w tym samym czasie występować w Pucharze Europy w Bukareszcie, ale niestety ze względu na pandemię zawody te zostały odwołane. Żeby nie marnować okresu przygotowawczego zdecydowałem się wystartować w Wilnie" - mówi Adam Smulski.

Sambo to uniwersalny system walki, nastawiony na szybkie i efektywne wyeliminowanie przeciwnika. Sambo to samoobrona bez broni.

Sambo uczy obrony, nie atakowania. Uczy nie tylko samoobrony – przekazuje doświadczenie; kształtuje twardy, męski charakter, postawę i wytrzymałość, które są niezbędne w pracy i codziennym życiu. Sprzyja wypracowaniu samodyscypliny, kształtuje kręgosłup moralny i twardą pozycję w odniesieniu do realizacji planów życiowych.
Sambo buduje kręgosłup moralny społeczeństwa w postaci ludzi gotowych stanąć w obronie własnej, swojej rodziny oraz kraju.

Tekst: szer. Kamil Oślizło, www.pzsambo.pl