Międzyszkolna rywalizacja podczas zawodów Sportowo-Obronnych.

10 zdjęć w galerii
W dniach od 6 do 8 czerwca 2022 r. w oparciu o OSPWL Wędrzyn odbyły się zawody Sportowo-Obronne, w których udział wzięli uczniowie Certyfikowanych Klas Mundurowych.

Uczestnicy zmierzyli się z 3 kilometrową pętlą taktyczną z elementami specjalnymi: odcinek medyczny, chemiczny w tym przejście przez obszar skażony oraz skryte pokonanie terenu. Każdy kolejny etap był oceniany, a liczba punktów wliczana do końcowej klasyfikacji. Po wyczerpującym biegu z elementami taktycznymi uczniowie przystąpili do części ogniowej. Zawodnicy mieli za zadanie strzelić jak najlepiej z kbks na odległość 25 metrów z postawy leżącej. Ostatnią konkurencją tego dnia był rzut granatem oraz rozkładanie i składanie broni na czas.

W zawodach wzięło udział 70 uczestników z 10 klas wojskowych i ich opiekunowie. Po podliczeniu punktacji na poszczególnych etapach rywalizacji, I miejsce zajęła szkoła - VII Liceum Ogólnokształcące w Legnicy zdobywając aż 144 punkty. Na sukces licealistów miały wpływ liczne szkolenia pod okiem żołnierzy z 10 Brygady Kawalerii Pancernej, a także fachowe oko ich opiekuna -ppłk. rezerwy Romana Tecława, byłego komandosa z JWK Lubliniec.  

 

Tekst: por. Agata Zawal