I rocznica śmierci śp kpt. Edmunda Semrau i mjr Mariana Słowińskiego

7 zdjęć w galerii
"Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą (..)". 24 maja i 2 czerwca to dni, w których na wieczną wartę odeszli czołgiści, którzy walczyli u boku generała Stanisława Maczka. W tym roku obchodzimy pierwszą rocznicę ich śmierci.

Niestety, ale czas pędzi nieubłaganie i nie da się tego zatrzymać. Jeszcze niedawno gościli u nas na święcie naszej brygady. Uśmiechnięci, rozmowni i pełni pozytywnej energii. Dzisiaj to my gościmy u nich - odwiedzamy ich groby na cmentarzach i uczestniczymy we mszy świętej. Zapalamy znicze jako symbol pamięci o weteranach, od których jeszcze do niedawna mogliśmy usłyszeć opowieści o ich heroicznych dokonaniach. Bohaterach, którzy ryzykowali życiem za to, żebyśmy mogli dzisiaj żyć w wolnej i niepodległej Polsce.

24 maja i 2 czerwca br. żołnierze 10 Brygady Kawalerii Pancernej odwiedzili groby śp. kpt. Edmunda Semrau w Chełmnie oraz śp. mjr. Mariana Słowińskiego w Warszawie, gdzie złożyli znicze i kwiaty a także uczestniczyli we Mszach Świętych odprawianych w intencji zmarłych.