„Powtarzajcie za mną słowa Roty przysięgi…”

12 zdjęć w galerii
Pododdziały stoją w gotowości. Już za kilka chwil elewi służby przygotowawczej złożą przysięgę na sztandar. Jest to zwieńczenie ich miesięcznego szkolenia w 10 Brygadzie Kawalerii Pancernej (10BKPanc). Od dziś staną się żołnierzami i będą godnie reprezentować symbole narodowe.
Mimo panującego mrozu, ponad setka elewów służby przygotowawczej wypowiedziała dziś słowa Roty przysięgi wojskowej. 6 lutego o godzinie 10:00 szef sztabu, mjr Grzegorz Wilner złożył meldunek dowódcy 10BKPanc, generałowi brygady, panu Rafałowi Kowalikowi, który zabrał głos zaraz po wprowadzeniu flagi państwowej i odśpiewaniu hymnu narodowego. Dowódca jednostki zwrócił się do bohaterów uroczystości. Pogratulował nowozaprzysiężonym żołnierzom siły i wytrwałości. Uroczysty apel zakończyło odegranie Pieśni Reprezentacyjnej Wojska Polskiego oraz defilada żołnierzy młodego rocznika przy dźwiękach „Warszawianki” odegranej przez Orkiestrę Wojskową z Żagania.
Był to pierwszy turnus służby przygotowawczej w 2021 roku. Część żołnierzy młodego rocznika w trakcie odbywania służby przygotowawczej zostaje poddana procesowi rekrutacji, gdzie sekcja personalna brygady pomaga kompletować dokumenty niezbędne do rozpoczęcia przygody w szeregach zawodowych żołnierzy Wojska Polskiego.
Wszystkich zainteresowanych służbą przygotowawczą u świętoszowskich kawalerzystów zachęcamy do kontaktu z WKU Bolesławiec pod numerem telefonu 261 646 806 / 261 646 805, WKU ŻAGAŃ pod numerem 261 689 270 lub WKU Głogów 261 678 155 . Jednocześnie przypominamy, że w każdy czwartek miesiąca o godz. 08:00, 10 Brygada Kawalerii Pancernej prowadzi nabór żołnierzy rezerwy na stanowiska w korpusie szeregowych zawodowych.
Im szybciej dołączysz do Nas tym wcześniej rozpoczniesz przygodę życia!
 
Tekst: szer. Kamil OŚLIZŁO
Zdjęcia: st. szer. Piotr REMBECKI