None

Mistrzostwa Polski w Biegu na Orientację.

2 zdjęć w galerii
Dnia 25 października w miejscowości Podlesice, znajdującej się na obszarze Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd odbyły się Mistrzostwa Polski w Biegu na Orientację.

Był to ostatni start rangi Mistrzostw Polski, który zakończył się na dystansie długodystansowym (ultralong). Jest to najbardziej wymagający bieg pod takim względem, że pokonywanie trasy nie jest krótsze niż 2 godziny. Wymagająca Wyżyna Krakowsko-Częstochowska, czyli grupa wapiennych skał zmusiła zawodników biorących udział w Mistrzostwach do perfekcyjnego skupienia się na mapie i kompasie w celu prawidłowej nawigacji w terenie, w którym trzeba było dysponować sporą wydolnością fizyczną i siłą biegową. Żołnierze 10 BKPanc biorąc udział w zawodach uzyskali następujące wyniki:

st. szer. Michał KALATA (1bcz) – 2 miejsce

st. chor. sztab. Mariusz PLESIŃSKI (pion szkolenia) – 3 miejsce

szer. Przemysław KRASZEWSKI (bz) – 8 miejsce

„Start był masowy, nie to co w klasycznych biegach gdzie startujemy interwałowo, faworyci biegu ruszyli bardzo mocno od samego początku, już po pierwszym kilometrze czułem, że tempo biegu jest podkręcone do tego stopnia aby rozciągnąć grupę i doprowadzić do indywidualnego biegu każdego z zawodników, była to nierozerwalna taktyka faworyta do złotego medalu. Bardzo się cieszę z tytułu wicemistrza Polski, tym bardziej, że udało mi się utrzymać wynik z ubiegłego roku” – powiedział st. szer. Michał KALATA (1bcz)

 

Tekst i zdjęcia: Sekcja WF i Sportu