None

Spartakiada Braniewo

14 zdjęć w galerii
W dniach 28.09 - 02.10.2020r. w Braniewie i okolicach odbyła się Spartakiada Sportu Powszechnego Wojska Polskiego na której rozegrano 5 dyscyplin typowo wojskowych. Bieg Patrolowy, Pokonywanie Ośrodka Sprawności Fizycznej, Bieg na Orientację oraz strzelanie z broni strzeleckiej (pistolet wojskowy oraz karabinek).
Lwią część zawodników DGRSZ gr 1 – 11DKPanc stanowili żołnierze 10BKPanc którzy mieli duży wkład w wywalczeniu wysokich miejsc drużynowo:
 
Bieg patrolowy – 1 miejsce drużyny DGRSZ gr 1.
- plut. Krzysztof WIŚNIOWSKI zajmując 12 miejsce,
 Pokonywaniu Ośrodka Sprawności Fizycznej – 1 miejsce drużyny DGRSZ gr 1.
  – plut. Adam MARCINKOWSKI zajmując 8 miejsce
 
W strzelaniu z pistoletu wojskowego – 4 miejsce drużynowo 
- kpr. Marcin HORBACZ – 3 miejsce indywidualnie
Bieg na Orientację – 1 miejsce drużynowo
- st. szer. Michał KALATA - został MVP (najlepszy zawodnik mistrzostw Wojska   Polskiego w Biegu na Orientację         
- 2 miejsce w biegu sprinterskim,
- 1 miejsce w biegu leśnym       
- 1 w biegu sztafetowym
- st. chor. sztab Mariusz PLESIŃSKI   – 1 miejsce w biegu sprinterskim,
            - 3 miejsce w biegu leśnym
            - 1 w biegu sztafetowym
-  st. szer. Paweł GOLINOWSKI            - 3 miejsce w biegu sprinterskim,      - 1 miejsce w biegu leśnym     - 1 w biegu sztafetowym
- st. szer. Aneta BAŃSKA-BODZIONA - 1 miejsce w biegu sprinterskim        - 1 w biegu sztafetowym
- st. szer. Grzegorz STĘŻYCKI              - 1 w biegu sztafetowym
- plut. Dariusz KWAPIŃSK                     - 1 w biegu sztafetowym
- st. szer. Justyna PANASZEK              - 1 w biegu sztafetowym
- st. szer. Przemysław KRASZEWSKI - 1 w biegu sztafetowym
 
Pierwszego dnia w Biegu na Orientację rywalizacja odbyła się w m. Pasłęk .
Do ostatniej chwili informacja o miejscu odbywania się sprintu była tajemnicą po
to aby nikt nie mógł sprawdzić terenu rozgrywania zawodów. Mapa tego dnia była sporządzona w skali 1:3000 co sugerowało, że jest na niej zawarte mnóstwo drobnych szczegółów. Dodając do tego znaczną ilość pk wiedzieliśmy,
że decydującym czynnikiem będzie precyzja.
 
Drugiego dnia odbył się bieg średniodystansowy na Wysoczyźnie Elbląskiej w pobliżu m. Kadyny. Teren ten charakteryzuje się wzniesieniem sięgającym do 198mnpm. poprzecinany wieloma głębokimi i stromymi jarami. Gęsta roślinność dodatkowo utrudniała skuteczną nawigację podczas biegu. Jednakże żołnierze ze Świętoszowa bardzo lubią taki teren co potwierdzili uzyskując znakomite wyniki w rywalizacji tamtego dnia wygrywając z najlepszymi nawigatorami innych reprezentacji. Ostatniego dnia rywalizacji odbyły się biegi sztafetowe. Jako reprezentacja 11DKPanc stanęliśmy przed szansą obrony wszystkich tytułów mistrzowskich sztafet gdzie wcześniej ta sztuka nikomu się nie udała. Wśród sztafet kobiet największe zagrożenie stanowiła reprezentacja 12DZ. U seniorów największym rywalem wydawał się być reprezentacja WSW Warszawa.
Natomiast wśród sztafet weterańskich rękawicę rzuciła reprezentacja Marynarki Wojennej wystawiając elitarny skład . Z pośród czterech zawodników trzech to byli reprezentanci Wojska Polskiego na Mistrzostwa Świata CISM. Czynnikiem decydującym o zwycięstwie naszych wszystkich sztafet okazał się wyrównany skład gdzie każdy pobiegł bardzo dobrze i dołożył swoją cegiełkę do zwycięstwa.
 
Najbardziej wartościowym zawodnikiem Mistrzostw Wojska Polskiego w BnO został wybrany żołnierz 10BKPanc st. szer. Michał Kalata z 1bcz.
„Sukces który osiągnąłem zdobywając tytuł MVP bardzo mnie ucieszył, mimo wielu trudności ,które mi towarzyszyły przez cały rok przygotowań. Nie przeszkodziło mi to w dążeniu do celu. Priorytetem dla mnie było powtórzenie tytułu Mistrza Wojska Polskiego w biegu leśnym, z zeszłego roku. Udało się to dzięki dużemu zaangażowaniu, które wyłączyło mnie z życia na kilka miesięcy przed zawodami. Dodatkowo stres, który mi towarzyszył w tygodniu rozgrywania Mistrzostw wpłynął na zwiększenie determinacji do osiągnięcia celu.
Sukces zawdzięczam wielu dobrym ludziom ,którzy towarzyszyli mi przez ten cały czas” -powiedział  MVP BnO Michał Kalata 1bcz.
Nadmienić trzeba, że sukces w postaci dobrych wyników i zwycięstwa 11LDKPanc w rywalizacji drużynowej
 
Nadmienić należy że żołnierze 10BKPanc w Biegu na Orientację stanowili 55% całego składu reprezentacji całej Dywizji i jednostek przydzielonych.
 
Tekst i zdjęcia: Sekcja WF i sportu