Niecodzienna wizyta

19 zdjęć w galerii
Autor zdjęcia: kpt. Monika Wywiórka
W środę (22 lipca) żołnierzy 10Brygady Kawalerii Pancernej (10BKPanc) w Świętoszowie odwiedził Sekretarz Stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej- Pan Sebastian Chwałek, a także Dowódca Generalny Rodzajów Sił Zbrojnych- gen. Jarosław Mika.
Podczas tej wizyty, Dowódca Pancernej Brygady- płk Rafał Kowalik wraz z Komendantem Ośrodka Szkolenia (OSL) „Leopard”, przedstawili informacje na temat struktury i zadań realizowanych przez świętoszowską Brygadę, bazy szkoleniowej dla jej pododdziałów oraz możliwości szkoleniowych OSL. Niecodzienni goście mieli również okazję, by zobaczyć, w jaki sposób skutecznie i nowocześnie szkolą się załogi czołgów Leopard, z wykorzystaniem systemów symulatorów i trenażerów, które są na wyposażeniu Ośrodka „Leopard”.
Ta część wizyty została zakończona wpisem Pana Sebastiana Chwałka do Księgi Pamiątkowej 10BKPanc.
Ostatnim etapem pobytu w Pancernej Brygadzie był przegląd infrastruktury obsługowo- naprawczej oraz garażowej, co stanowiło element wizyty Sekretarza Stanu i Dowódcy Generalnego RSZ również w 34 Brygadzie Kawalerii Pancernej w Żaganiu.
Po zakończeniu wizyt w Brygadach Czarnej Dywizji, personel techniczny oraz czołgiści wzięli udział w spotkaniu środowiskowym z dostojnymi gośćmi.


Tekst i zdjęcia: kpt. Monika Wywiórka