None

Delegacja żołnierzy 10BKPanc w Bredzie

16 zdjęć w galerii
W niedzielę (2 lutego) odbyło się uroczyste przyjęcie nowej polskiej parafii w Bredzie.
Parafię przyjął zaprzyjaźniony z 10 Brygadą Kawalerii Pancernej ks. proboszcz Sławomir Klim. Na jego zaproszenie, udział w uroczystościach, wzięła delegacja żołnierzy świętoszowskiej Brygady. Pancerniacy wzięli udział w procesji ulicami holenderskiego miasta, a następnie we mszy świętej, podczas której delegacja 10BKPanc zapaliła znicz przed obrazem Matki Boskiej, zdobiący nowo przyjęty Kościół.
 
We mszy świętej brał również udział polski weteran, który po uroczystości zaprosił świętoszowskich pancerniaków do zrobienia pamiątkowego zdjęcia.
Po zakończeniu mszy żołnierze zostali zaproszeni na uroczysty koncert, który odbył się w nowo przyjętym kościele. Na koniec obchodów delegacja udała się na cmentarz poległych polskich żołnierzy, gdzie oddała im hołd i zapaliła znicz przed grobem patrona 10 Brygady Kawalerii Pancernej- gen. Maczka.Parafię przyjął zaprzyjaźniony z 10 Brygadą Kawalerii Pancernej ks. proboszcz Sławomir Klim. Na jego zaproszenie, udział w uroczystościach, wzięła delegacja żołnierzy świętoszowskiej Brygady. Pancerniacy wzięli udział w procesji ulicami holenderskiego miasta, a następnie we mszy świętej, podczas której delegacja 10BKPanc zapaliła znicz przed obrazem Matki Boskiej, zdobiący nowo przyjęty Kościół.
We mszy świętej brał również udział polski weteran, który po uroczystości zaprosił świętoszowskich pancerniaków do zrobienia pamiątkowego zdjęcia.
 
Po zakończeniu mszy żołnierze zostali zaproszeni na uroczysty koncert, który odbył się w nowo przyjętym kościele. Na koniec obchodów delegacja udała się na cmentarz poległych polskich żołnierzy, gdzie oddała im hołd i zapaliła znicz przed grobem patrona 10 Brygady Kawalerii Pancernej- gen. Maczka.
 
Tekst i zdjęcia: mł. chor. Lesław Kostecki