None

Wigilia pancerniaków

24 zdjęć w galerii
Autor zdjęcia: st. szer. Natalia Wawrzyniak
Święta Bożego Narodzenia to czas radości i rodzinnej atmosfery. Ciepło i życzliwość, które w szczególny sposób jawią się w ten czas, przysłaniają smutki i trudy naszej codzienności.
W poniedziałek, 16. grudnia, Dowódca 10 Brygady Kawalerii Pancernej (10BKPanc), gen. bryg. Artur Pikoń spotkał się z kierowniczą kadrą dowódczą Brygady na Wigilii zorganizowanej w klubie wojskowym w Świętoszowie.
Spotkanie rozpoczęło się koncertem dzieci i młodzieży z zespołu taneczno- wokalnego Fama. Ci mali artyści są dziećmi pracowników i żołnierzy naszej Brygady. Po koncercie wszyscy mogli wysłuchać kolęd w wykonaniu żagańskiej orkiestry wojskowej.
Następnie w związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia, Dowódca Brygady złożył wszystkim najserdeczniejsze życzenia, zwracając się do zebranych:
Niech ten nadchodzący czas świąteczny będzie dla Was wszystkich okazją do zadumy, ale przede wszystkim do spędzenia wyjątkowych chwil w gronie najbliższych. Życzę Wam zdrowia i pogody ducha, niech chociaż na moment znikną wszystkie Wasze troski dnia codziennego.
Po złożeniu życzeń przez Dowódcę, również wszyscy zebrani, dzieląc się opłatkiem wzajemnie, życzyli sobie tego co najlepsze. Następnie wszyscy przystąpili do spożywania symbolicznych 12 potraw wigilijnych. Atmosfera wyczuwalna w powietrzu była iście świąteczna.
Ponadto w godzinach popołudniowych tego samego dnia, gen. bryg. Pikoń spotkał się z weteranami i weteranami poszkodowanymi oraz ich rodzinami na wspólnej żołnierskiej Wigilii. Dowódca życzył wszystkim zebranym, by ten czas Bożonarodzeniowy, spędzony w ciepłym, rodzinnym gronie, był dla nich tym czynnikiem, dzięki któremu łatwiej będzie pokonywać codzienne trudy.

Boże Narodzenie to czas, gdy wszyscy zasiadamy do wspólnego stołu, dzielimy się opłatkiem, śpiewamy kolędy, odsuwamy na bok urazę i nieporozumienia. Życzymy wszystkim żołnierzom i pracownikom Resortu Obrony Narodowej oraz wszystkim sympatykom naszej Brygady by świąteczny czas był tym, w którym znikną wszystkie troski i smutki. Niech to będzie czas radości, który będzie dawał siłę na kolejne dni.
Zdrowych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia!


Tekst: kpt. Monika Wywiórka
Zdjęcia: kpt. Monika Wywiórka, st. szer. Natalia Wawrzyniak