None

4 miesiące akcji "Spokrewnieni służbą" za nami

Aż 1368 litrów krwi oddali w czerwcu żołnierze Wojska Polskiego w ogólnopolskiej zbiórce krwi, która odbywa się pod hasłem „Spokrewnieni służbą”. Przez 4 miesiące akcji zebrano już łącznie 3693 litry krwi. Akcja, której organizatorem jest Ministerstwo Obrony Narodowej potrwa do końca sierpnia.
Ponad 3 tysiące żołnierzy, studentów i pracowników Wojska Polskiego w czwartym miesiącu akcji honorowego krwiodawstwa oddało 1367,6 litrów krwi, które oddawali w swoich jednostkach i uczelniach wojskowych, a także Regionalnych i Wojskowych Centrach Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

Akcja honorowego krwiodawstwa cieszyła się największym powodzeniem wśród żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej oraz w jednostkach podległych Dowództwu Generalnemu Rodzajów Sił Zbrojnych. Największą frekwencją cieszyła się 1. Podlaska Brygada Obrony Terytorialnej, w której 355 żołnierzy oddało 160 litrów krwi.

W lipcu krew będzie można oddać m.in. w Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu (8 lipca), w 9. Brygadzie Wsparcia Dowodzenia Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych w Białobrzegach (16 lipca) oraz w 1. Warszawskiej Brygadzie Pancernej w Wesołej (19 lipca). W Warszawie akcja planowana jest w Sztabie Generalnym Wojska Polskiego (10 lipca), w Pułku Ochrony i Pułku Reprezentacyjnym Wojska Polskiego (18 lipca) oraz w Ministerstwie Obrony Narodowej (22 lipca).