Niniejsza strona do poprawnego działania używa cookie. Więcej w polityce prywatności. Rozumiem, zamknij pasek.

POLISH ARMED FORCES
A A A A APrzyjęcie ochotników do służby wojskowej

| Autor: kpt. Krzysztof Baran

8 i 9 stycznia bieżącego roku w Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu odbędzie się przyjęcie 220 ochotników do służby przygotowawczej do Narodowych Sił Rezerwowych (NSR).

W pierwszych dniach służby ochotnicy przejdą "ścieżkę" procesu przyjęcia w szeregi żołnierzy służby przygotowawczej. Czeka ich m.in. spotkanie z lekarzem i psychologiem, wizyta u fryzjera, pobieranie mundurów i wyposażenia oraz zakwaterowanie w pododdziale. Otrzymają także tytuł elewa i tym samym rozpoczną trzymiesięczne szkolenie podstawowe, w trakcie którego poznają postawy żołnierskiego rzemiosła.

W ostatnim, czwartym miesiącu służby przygotowawczej, w ramach szkolenia specjalistycznego zdobędą wiedzę oraz umiejętności wymagane dla otrzymanej wcześniej specjalności wojskowej. Po ukończeniu szkolenia otrzymają możliwość podpisania kontraktu na wykonywanie obowiązków w ramach Narodowych Sił Rezerwowych. To pierwsze w tym roku szkolenie ochotników do służby przygotowawczej na potrzeby NSR.

Będzie to z pewnością dla wielu z nich początek ciekawej i interesującej przygody z wojskiem. Do udziału w tym niezwykle ciekawym, a także ważnym dla tych młodych ludzi przedsięwzięciu serdecznie zapraszamy przedstawicieli mediów. Dziennikarze otrzymają możliwość spotkania z ochotnikami oraz towarzyszenia im na poszczególnych punktach przyjęcia do służby.

Akredytacje prowadzi oficer prasowy Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu kpt. Krzysztof Baran, nr tel. 722 380 054, email: cslii.rzecznik@wp.mil.pl. W zgłoszeniu należy podać imię i nazwisko, nazwę redakcji, numer legitymacji prasowej oraz numer telefonu kontaktowego.

 

1  4

3