Niniejsza strona do poprawnego działania używa cookie. Więcej w polityce prywatności. Rozumiem, zamknij pasek.

POLISH ARMED FORCES
A A A A AOGŁOSZENIA

Pierwsza edycja targów obronnych w Hiszpanii - FEINDEF

 

Informujemy, że w dniach 29-31 maja 2019 roku w centrum targowo – kongresowym IFEMA w Madrycie odbędzie się pierwsza edycja targów obronnych FEINDEF (Feria International de la Defensa). Ich organizatorem są dwie organizacje przedsiębiorców (TEDAE i AESMIDE), zrzeszające firmy sektora zbrojeniowego, w ścisłej współpracy z hiszpańskim resortem obrony oraz siłami zbrojnymi. Zachęcamy do rozważenia udziału w kontekście nawiązania współpracy przemysłowej na rynku hiszpańskim.

 

Mając na względzie możliwy udział przedstawicieli MON w przedmiotowym wydarzeniu, prosimy o informację w przypadku planowanej obecności na targach na adres: owzp@mon.gov.pl.

 

Więcej informacji dot. targów znajduje się na stronie https://www.feindef.com/eng/home.asp

 


 

Targi LAAD 2019

 

W dniach 2-5.04.2019 r. w Rio de Janeiro odbędzie się kolejna edycja targów obronnych LAAD. Wystawa ta poświęcona jest wszystkim rodzajom sił zbrojnych i jest zdecydowanie największym i najważniejszym przedsięwzięciem tego typu organizowanym w Ameryce Płd. Ostatnia edycja, która miała miejsce w 2017 r., zgromadziła ponad 600 wystawców i ok. 38 tys. zwiedzających. Brazylia gościła wówczas 195 oficjalnych delegacji z 85 państw.

 

Zachęcamy do aktywnego udziału w tym wydarzeniu. Jednocześnie prosimy o informację w przypadku planowanej obecności na targach na adres: owzp@mon.gov.pl .

 

Więcej szczegółów oraz rejestracja online dostępna jest na stronie: https://www.laadexpo.com.br.


 

TIDE Hackathon 2019

 

Na przełomie lutego i marca (25.02-01.03.2019 r.) w Klubie Dowództwa Garnizonu Warszawa odbędzie się prestiżowy Konkurs Projektowo-Programistyczny TIDE Hackathon 2019, którego organizatorem jest Dowództwo ds. Transformacji NATO. W linku poniżej znajduje się komplet dokumentów informacyjnych oraz zaproszenie do składania ofert.

 

W wydarzeniu zakładany jest udział 100 uczestników z 15 państw NATO oraz państw partnerskich. Rejestracja możliwa jest do 6 lutego br. Nie jest wymagana opłata wpisowa.

 

Zapraszamy do udziału i jednocześnie prosimy o informację zwrotną na adres owzp@mon.gov.pl w przypadku decyzji o zgłoszeniu swojego udziału w konkursie.

 

TIDE Hackathon – materiały informacyjne


 

Targi „Defense & Security” w Tajlandii

 

W dniach 18-21 listopada 2019 roku w Bangkoku odbędzie się 5 edycja targów Defense & Security. Wydarzenie to zaliczane jest do najszybciej rozwijających się imprez o tematyce obronnej w regionie Azji Południowo-Wschodniej. W 2017 roku wystawa przyciągnęła ok. 16 tys. gości z ponad 61 państw, którzy mieli okazję zapoznać się z ofertą niemal 500 wystawców.

 

Szczegóły dotyczące wydarzenia wraz ze wstępną ofertą najmu powierzchni wystawienniczej i danymi kontaktowymi organizatorów znajdują się w linku poniżej. W przypadku planów uczestnictwa w charakterze wystawcy lub obserwatora, mamy uprzejmą prośbę o przekazanie takiej informacji na owzp@mon.gov.pl.

 

D&T – materiały informacyjne 

 

 
„Europejski Fundusz Obronny - szanse dla polskiego przemysłu” – MSPO 2018

Informacja i materiały pokonferencyjne

 

W dniu 5 września 2018 r. podczas targów MSPO w Kielcach odbyło się  seminarium pt. „Europejski Fundusz Obronny – szanse dla polskiego przemysłu” zorganizowane wspólnie przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych, Ministerstwo Obrony Narodowej oraz Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii. Wśród mówców byli również przedstawiciele Dyrekcji Generalnej ds. Rynku Wewnętrznego, Przemysłu, Przedsiębiorczości i MŚP w Komisji Europejskiej oraz Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.

 

Głównym zamierzeniem wydarzenia było podniesienie świadomości polskich przedsiębiorców z branży zbrojeniowej na temat Europejskiego Funduszu Obronnego (European Defence Fund, EDF) i zachęcenie do ubiegania się o środki w nim przewidziane na realizację wielonarodowych projektów badawczych i rozwojowych w dziedzinie obronności.

 

Przedstawiono założenia i cele EDF, jego implementację w latach 2017 – 2020 i 2021- 2027 oraz kryteria warunkujące możliwości ubiegania się przez międzynarodowe konsorcja przemysłowe o finansowanie z budżetu EU prac badawczych i rozwojowych w obszarze obronności. Omówiono obszary tematyczne filaru badawczego EDF przewidziane na lata 2017 – 2019, a także kategorie projektów planowanych do realizacji w ramach filaru rozwojowego w perspektywie czasowej 2019-2020. Poinformowano również o zidentyfikowanych przez resort obrony narodowej obszarach zainteresowania do realizacji w ramach filaru zdolnościowego: radiostacja programowalna, czołg nowej generacji, zwalczanie z powietrza bezzałogowych systemów powietrznych, amunicja programowalna 23 i 35 mm.

 

W agendzie seminarium nie zabrakło również miejsca na wypowiedź strony przemysłowej – przedstawiciele ITTI sp. z o.o. oraz OBR CTM S.A. omówili dotychczasowe doświadczenia reprezentowanych przez siebie firm z ubiegania się o środki finansowe przewidziane w ramach okna badawczego EDF.  

 

W załączeniu prezentacje z seminarium.

 

 

MON – EDF: możliwości finansowania prac rozwojowych

MON – Preparatory Action on Defence Research

MPiT – Wsparcie przemysłu na rzecz udziału w projektach EDF

MSZ – Założenia i cele Europejskiego Funduszu Obronnego

KE – Europejski Fundusz Obronny: implementacja i planowanie

OBR CTM S.A. – Projekt OCEAN 2020

ITTI Sp. z o.o. - Doświadczenia ITTI w realizacji projektów europejskich r&d w obszarze obronności

 

 


 

Komisja Europejska prowadzi w trybie ciągłym nabór na niezależnych ekspertów do oceny propozycji projektów złożonych w ramach PADR (Preparatory Action on Defence Research, PADR). 

 

W załączonym wezwaniu określono obszary technologiczne oraz wymagania dotyczące potencjalnych ekspertów (kluczowym wymogiem jest posiadanie przez kandydatów poświadczenia dostępu do informacji niejawnych UE do klauzuli EU Confidential).

Więcej informacji na stronach KE oraz w zakładce Europejski Fundusz Obronny.