Niniejsza strona do poprawnego działania używa cookie. Więcej w polityce prywatności. Rozumiem, zamknij pasek.

POLISH ARMED FORCES
A A A A AOGŁOSZENIA

Agencja NATO ds. Łączności i Informatyki (NCIA) organizuje w dniach 16-18.10.2018 w Mons (Belgia) kolejną edycję Cyber Security Symposium – NIAS 2018.

 

Celem sympozjum jest wspieranie współpracy pomiędzy NATO, sferą rządową państw Sojuszu, przemysłem i ośrodkami naukowo-badawczymi w obszarze bezpieczeństwa cybernetycznego. Wydarzenie stanowi również wyjątkową platformę do wymiany doświadczeń, dobrych praktyk i prezentacji najnowszych osiągnieć w tej dziedzinie.

Jednocześnie informujemy, że MON nie pośredniczy w procesie rejestracji w sympozjum. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie wydarzenia: http://nias2018.com

 


 

W dniu 2 października 2018 r. w Wiedniu odbędzie się konferencja poświęcona Europejskiemu Funduszowi Obronnemu - „High Level EU Conference on The European Defence Fund – driving factor for Defence Research and Innovation”.

 

Konferencja organizowana jest w ramach Prezydencji austriackiej w Radzie UE, wspólnie z Komisją Europejską i Europejską Agencją Obrony. Ma ona na celu przedstawienie i omówienie potencjału, możliwości i wyzwań związanych z Europejskim Funduszem Obronnym. Do udziału w konferencji zaproszeni są przedstawiciele instytucji UE, państw członkowskich UE, przemysłu obronnego oraz sfery naukowej i badawczej.

W dniu 3 października br. planowane są również warsztaty na płaszczyźnie B2B, ułatwiające nawiązanie relacji biznesowych i poszukiwanie partnerów do konsorcjów, które będą realizować wspólnie projekty w ramach Europejskiego Programu Rozwoju Przemysłu Obronnego (ang. the European Defence Industrial Development Programme EDIDP). Organizatorem warsztatów będzie Austriacka Federalna Izba Gospodarcza.

Informacje dotyczące konferencji można śledzić na specjalnej stronie internetowej: www.edf-vienna2018.at. Pod tym adresem znajduje się również wstępny program konferencji.

Kontakt do organizatorów konferencji: edf-vienna2018@koop.at.

Rejestracja uczestników w terminie od 9 lipca do 3 września 2018 r.

Zachęcamy również do odwiedzenia strony European Network of Defence-related Regions: www.endr.eu, gdzie znajdują się informacje o innych wydarzeniach o podobnej tematyce.

 


 

Komisja Europejska prowadzi w trybie ciągłym nabór na niezależnych ekspertów do oceny propozycji projektów złożonych w ramach PADR (Preparatory Action on Defence Research, PADR). 

 

W załączonym wezwaniu określono obszary technologiczne oraz wymagania dotyczące potencjalnych ekspertów (kluczowym wymogiem jest posiadanie przez kandydatów poświadczenia dostępu do informacji niejawnych UE do klauzuli EU Confidential).

Więcej informacji na stronach KE oraz w zakładce Europejski Fundusz Obronny.

 


 

Uprzejmie informujemy, że w dniach 9-12 października br. w Kijowie odbędzie się kolejna edycja międzynarodowych targów broni, sprzętu wojskowego i specjalnego, technologii i towarów podwójnego zastosowania „Arms and Security 2018” we wspólnym formacie wraz z międzynarodowymi targami lotniczymi „AVIASVIT - XXI”.

 

Zgodnie z deklaracjami Ministerstwa Obrony Ukrainy, wskazane wydarzenia postrzegane są przez stronę ukraińską jako główna platforma do demonstracji systemów walki i sprzętu wojskowego proponowanego w ramach modernizacji Sił Zbrojnych Ukrainy. Mając powyższe na uwadze, zachęcamy Państwa do rozważenia udziału w wymienionych powyżej imprezach targowo-wystawienniczych.

Jednocześnie informujemy, że MON nie pośredniczy w kwestiach organizacyjnych związanych z udziałem polskich firm we wskazanych targach. Szczegółowe informacje dotyczące samych wydarzeń i udziału w nich mogą Państwo uzyskać od organizatora:

IEC (International Exhibition Centre)

Ukraine, Kyiv, Brovarsky Ave, 15

tel.: +38 (044) 201-11-63, e-mail: (Arms and Security 2018) zbroya@iec-expo.com.ua

(AVIASVIT – XXI):  tor5@iec-expo.com.ua 

www.iec-expo.com.ua/en

 


 

Uprzejmie informujemy, iż w dniach od 4 do 6 listopada 2018 r. w Rijadzkim Międzynarodowym Centrum Konferencyjnym i Wystawienniczym odbędzie się Saudyjska Wystawa Bezpieczeństwa Narodowego i Zapobiegania Ryzyka (Saudi National Security and Risk Prevention Expo – SNSR).

 

Są to narodowe targi odbywające się pod auspicjami ministra spraw wewnętrznych Królestwa Arabii Saudyjskiej, księcia Abdulaziza bin Sauda bin Nayefa Al Sauda. Wystawa gromadzi wystawców z całego świata, którzy oferują swoje produkty lub usługi rządowi saudyjskiemu, w szczególności służbom bezpieczeństwa i mundurowym oraz ochrony granic. Zachęcamy polskich wystawców do obecności w celu rozpoznania możliwości wejścia na rynek saudyjski.

Jednocześnie informujemy, że MON nie pośredniczy w kwestiach organizacyjnych związanych z udziałem polskich firm we wskazanych targach. Szczegółowe informacje dotyczące samych wydarzeń i udziału w nich mogą Państwo uzyskać od organizatora:

Saudi National Security & Risk Prevention Expo

Tel. +971 2 4917615

customerservices@snsrexpo.com