Niniejsza strona do poprawnego działania używa cookie. Więcej w polityce prywatności. Rozumiem, zamknij pasek.

POLISH ARMED FORCES
A A A A AIV CENTRALNY ZLOT KLAS MUNDUROWYCH

W dniach 30 września – 6 października br, w Ośrodku Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Żaganiu odbędzie się IV Centralny Zlot Klas Mundurowych. Przedsięwzięcie organizowane jest przez Departament Edukacji, Kultury i Dziedzictwa Ministerstwa Obrony Narodowej oraz Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych, a realizowany jest przez 11. Lubuską Dywizję Kawalerii Pancernej, 23 Pułk Artylerii i 2. Wojskowy Oddział Gospodarczy oraz jednostki wspierające poszczególne zagadnienia Zlotu.

Celem IV Centralnego Zlotu Klas Mundurowych jest wyłonienie najlepiej wyszkolonej w 2018 r. szkoły prowadzącej klasy mundurowe w Polsce, współzawodnictwo i rywalizacja sportowa oraz kształtowanie u młodzieży umiejętności i cech charakteru niezbędnych do współdziałania w zespole, sprawdzenie umiejętności nabytych przez uczniów w trakcie prowadzonych szkoleń i nauki w szkołach. Spotkanie będzie także okazją do zapoznania młodzieży szkolnej z historią i tradycjami wojsk pancernych, historią okresu II wojny światowej rozgrywającej się w rejonie powiatu żagańskiego oraz integracja uczniów z klas mundurowych.

Uczniowie zmagać się będą w konkurencjach w ramach marszobiegu z zadaniami do wykonania na punktach kontrolnych, tj. przenoszeniem skrzynek z amunicją, ewakuacją rannych, strzelaniem z broni pneumatycznej, rzutem granatem na odległość oraz przepychaniem samochodu terenowo-osobowego. Ponadto, wezmą udział w konkurencjach strzeleckich z kbks oraz broni pneumatycznej „krótkiej”.

Osobno oceniana będzie autoprezentacja szkoły w ramach konkursu musztry i piosenki marszowej oraz prezentacja szkoły.

W wojewódzkich eliminacjach zorganizowanych przez Wojewódzkie Sztaby Wojskowe, we współpracy z kuratoriami oświaty, wyłonionych zostało 16 drużyn stanowiących reprezentacje wojewódzkie do udziału w Zlocie.

 

Udział w Zlocie wezmą uczniowie z:

-      Zespołu Szkół Akademickich im. Obrońców Wisły, Collegium Novum, Kujawskiej szkoły Wyższej we Włocławku – województwo kujawsko-pomorskie,

-      Zespołu Szkół Ekonomicznych i Mundurowych im. gen. Władysława Andersa w Chełmie – województwo lubelskie,

-      Zespołu Szkół Transportowo-Mechatronicznych w Skarżysku-Kamiennej – województwo świętokrzyskie,

-      Zachodniopomorskiego Centrum Edukacji Morskiej i Politechnicznej w Szczecinie – województwo zachodniopomorskie,

-      Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego w Bujnach – województwo łódzkie,

-      Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół z oddziałami dwujęzycznymi im. Komisji Edukacji Narodowej w Gogolinie – województwo opolskie,

-      Lotniczych Zakładów Naukowych we Wrocławiu – województwo dolnośląskie,

-      XIV Liceum Ogólnokształcącego im. Ryszarda Kaczorowskiego w Białymstoku – województwo podlaskie,

-      Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół nr 1 im. Kazimierza Wielkiego w Mińsku Mazowieckim – województwo mazowieckie,

-      Zespołu szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Stalowej Woli – województwo podkarpackie,

-      Zespołu Szkół Technicznych im. Hipolita Cegielskiego w Śremie – województwo wielkopolskie,

-      Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jaworznie – województwo śląskie,

-      Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego „Elektryk” w Nowej Soli – województwo lubuskie.

-      Zespołu Szkół w Górowie Iławeckim – województwo warmińsko-mazurskie.

-      Zespołu Szkół nr 2 im. Sybiraków w Nowym Sączu – województwo małopolskie,

-      Zespołu Szkół Mechanicznych i Logistycznych w Słupsku – województwo pomorskie.

 

Szkołom tym gratulujemy, a wszystkim pozostałym, które wzięły udział w eliminacjach wojewódzkich składamy podziękowania oraz zachęcamy do udziału w nich w kolejnym roku.

Głównym wyróżnieniem za zwycięstwo w IV Centralnym Zlocie Klas Mundurowych jest puchar Ministra Obrony Narodowej. Trofeum będzie miało charakter przechodni i podlegać będzie przekazaniu w następnych latach zwycięzcom kolejnych Centralnych Zlotów Klas Mundurowych. Szkoła, która zwycięży trzykrotnie z rzędu, zachowa puchar na własność. Pozostałe zwycięskie szkoły otrzymają kopię pucharu do zachowania na pamiątkę w szkole.

 

LOGO DO POBRANIA

W Zlocie przewidziane są ponadto nagrody za zajęcie trzech czołowych miejsc w klasyfikacji generalnej oraz w poszczególnych klasyfikacjach – szkolenie ogniowe, marszobieg i autoprezentacja