Niniejsza strona do poprawnego działania używa cookie. Więcej w polityce prywatności. Rozumiem, zamknij pasek.

POLISH ARMED FORCES
A A A A AŻYCZENIA Z OKAZJI DNIA KOBIET

| Autor:

Gorące życzenia dla KOBIET - ŻOŁNIERZY Z okazji Dnia Kobiet
wszystkiego co najlepsze, spełnienia marzeń zadowolenia z siebie, dużo szczęścia i uśmiechu na co dzień !!!

Życzy redakcja wortalu wojsko-polskie.pl

***

 „Dziękujemy za służbę pełną poświęcenia”

 - Rola pań, kobiet w wojsku polskim jest bardzo silna, bardzo ważna. Panie zawsze były stawiane, jako wzór patriotyzmu, zaangażowania, poświęcenia – powiedział Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej podczas spotkania z żołnierzami-kobietami.

Szef MON poinformował o wzmocnieniu Rady do spraw Kobiet w Wojsku Polskim. – Podjąłem decyzję o wzmocnieniu Rady ds. Kobiet w Wojsku Polskim. Chodzi o to, aby w sytuacjach kryzysowych reakcja była jak najszybsza i stanowcza, a problemy były rozwiązywane, a nie zamiatane pod dywan – podkreślił minister Mariusz Błaszczak podczas spotkania w 1. Bazie Lotnictwa Transportowego w Warszawie.

– Wzmocnienie pozycji Rady polega także na tym, że jej przewodnicząca bezpośrednio podlega ministrowi obrony narodowe. Stąd kontakt jest łatwiejszy, w zasadzie ciągły i reakcja w sytuacjach kryzysowych będzie mogła być znacznie skuteczniejsza niż poprzednio – dodał.

Szef MON poinformował również, że podjął decyzję o dokonaniu przeglądu procedur w sytuacjach kryzysowych, gdy dochodzi do konfliktów na tle relacji interpersonalnych. Minister podkreślił, że Rada ds. Kobiet będzie na bieżąco informowana przez pełnomocników ds. kobiet, którzy zostaną powołani w jednostkach wojskowych.

"Panie zawsze uczyły nas męstwa,godności i odwagi "

Minister Mariusz Błaszczak przypomniał, że w środę spotkał się z kombatantkami, które uczestniczyły w Powstaniu Warszawskim i podziękował im za odważną postawę w tych niezwykle trudnych czasach, za pokazywanie ważny jest patriotyzm, kodu kulturowego, który stanowi o polskiej tożsamości. Zaznaczył, że czwartkowa  uroczystość odbywa się w roku obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. – Kiedy wybijaliśmy się na niepodległość, to także postawa pań, żon i matek, które wychowywały w poczuciu patriotyzmu, zaowocowała, że 100 lat temu Polska stała się krajem niepodległym, że wróciła na mapę Europy. Panie zawsze uczyły nas męstwa, godności i odwagi – mówił. Minister podziękował kobietom za taką postawę i złożył im życzenia.