Niniejsza strona do poprawnego działania używa cookie. Więcej w polityce prywatności. Rozumiem, zamknij pasek.

POLISH ARMED FORCES
A A A A AZAAWANSOWANE SZKOLENIA Z RADIOSTACJI HARRIS

| Autor:

W Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w dn. 29.05 – 09.06 br. odbyły się szkolenia z zakresu zaawansowanego posługiwania się radiostacjami Harris AN/PRC-117G oraz AN/PRC-150C.

Szkolenia przeprowadzili przedstawiciele Wojskowych Zakładów Łączności z Czernicy (WZŁ-2 Czernica), a były ono przeznaczone dla żołnierzy – specjalistów łączności z jednostek SZ RP. Zajęcia miały na celu poszerzenie wiedzy z zakresu zaawansowanego posługiwania się nowoczesnymi radiostacjami Harris AN/PRC-117G oraz AN/PRC-150C.

W ramach nauki omawiane były tak zagadnienia jak – w przypadku radiostacji  Harris AN/PRC-117G - podstawy obsługi C2PC (SA), realizacja Black Lan, VPN czy też obsługa trybu DAMA. Natomiast na podstawie AN/PRC-150C – przedstawiono protokoły transmisji, przygotowanie i praca radiostacji do pracy w dwóch różnych sieciach radiowych w trybie ALE, trybach LPI/LPD, 3G+, konfigurację do pracy w sieci radiowej z kilkoma urządzeniami RF-6010 Tactical Hub wraz z realizacją routingu pomiędzy kilkoma sieciami LAN połączonymi w S/R czy też integracja S/R HF+VHF+UHF z wykorzystaniem różnych środków radiowych połączonych przez RF-6010 Tactical Hub.

W zajęciach uczestniczyło ponad 40 osób z różnych jednostek wojskowych SZ RP. Przydatne i ważne szkolenia z pewnością przyczynią się zwiększenia wiedzy specjalistów łączności. 

Przydatne i ważne szkolenie z pewnością przyczyni się zwiększenia wiedzy specjalistów łączności.

 

Tekst i zdjęcia: kpt. Krzysztof Baran