Niniejsza strona do poprawnego działania używa cookie. Więcej w polityce prywatności. Rozumiem, zamknij pasek.

POLISH ARMED FORCES
A A A A AWOJSKOWE MISTRZOSTWA ŚWIATA W BIEGU NA ORIENTACJĘ

| Autor:

Polscy żołnierze wracają z medalami Wojskowych Mistrzostw Świata w biegu na orientację.

Wojskowe Mistrzostwa Świata CISM w biegach na orientację  - Hamina (Finlandia) 11-16.06.2017 r.

Reprezentacja Wojska Polskiego w składzie:

kpt. Janusz Porzycz - Szef Misji    WZS GDYNIA

mł. chor. Robert Banach - kaptan drużyny    WZS POZNAŃ

mł. chor. Wojciech Kowalski - zawodnik    WZS WROCŁAW

st. bosm. Marcin Richert - zawodnik    WZS GDYNIA

st. szer. Bartosz Pawlak - zawodnik    WZS POZNAŃ

st. mar. Mateusz Wensław - zawodnik    WZS GDYNIA

szer. Michał Olejnik - zawodnik    WZS POZNAŃ

szer. Rafał Podziński - zawodnik    WZS WROCŁAW

szer. Mikołaj Dutkowski - zawodnik    4. Pułk Przeciwlotniczy Czerwieńsk

st. szer. Hanna Wiśniewska - zawodniczka WZS WROCŁAW

mar. Ewa Gwóźdź - zawodniczka WZS GDYNIA

mar. Agata Stankiewicz - zawodniczka WZS GDYNIA

szer. Aleksandra Hornik - zawodniczka WZS POZNAŃ

W poniedziałek 12.06 odbyła się rywalizacja na dystansie średnim. Najlepiej spośród naszych reprezentantów zaprezentowała się szer. Aleksandra Hornik WZS POZNAŃ, która zajęła 6 miejsce indywidualnie.

Wśród mężczyzn najlepszy był  mł. chor. Wojciech Kowalski WZS WROCŁAW,  który zajął 18 pozycję.

W dniu 13.06 rozegrano zawody na dystansie klasycznym, jak się okazało bardzo szczęśliwym dla reprezentantów Wojska Polskiego.

Brązowe medale indywidualnie zdobyli: mł. chor. Wojciech Kowalski WZS WROCŁAW oraz najmłodsza nasza reprezentantka szer. Aleksandra Hornik WZS POZNAŃ.

Ponadto, w klasyfikacji drużynowej kobiet reprezentacja Wojska Polskiego zdobyła srebrny medal , w rywalizacji mężczyzn piąte miejsce.

Klasyfikacja drużynowa mężczyzn:

1. Rosja

2. Szwajcaria

3. Estonia

4. Finlandia

5. Polska

Klasyfikacja drużynowa kobiet:

1. Rosja

2. Polska

3. Litwa

Czwartek 15.06 Bieg sztafetowy

Bardzo udany występ naszych reprezentantów w najbardziej widowiskowej konkurencji czyli biegu sztafetowym. Dziewczyny w składzie szer.  Agata Stankiewicz, st. szer. Hanna Wiśniewska i szer. Aleksandra Hornik wykorzystały potknięcie w postaci 3 minutowego błędu jednej z Rosjanek i zwyciężyły, zdobywając złoty medal. 2 miejsce zajęła Rosja, a 3 miejsce przypadło Litwie.

Bardzo zacięty przebieg miała rywalizacja w kategorii mężczyzn. Szer. Michał Olejnik  ukończył 1 zmianę na 10 miejscu ze stratą 1:44 do prowadzących Rosjan, jednak jak się okazało miał nieco gorsze „rozbicie”. Na drugiej zmianie biegł szer. Bartosz Pawlak, który z pewnością w biegach indywidualnych nie osiągnął rezultatów na jakie z pewnością był przygotowany. Bartosz z kolei wykorzystał krótsze warianty i wyprowadził reprezentację Wojska Polskiego na 1 miejsce. Tuż za nim wbiegli reprezentanci Rosji i Estonii. Na 3 zmianie biegł mł. chor. Wojciech Kowalski, którego po małym błędzie technicznym dogoniła grupa zawodników z pozycji 4-7, a na prowadzeniu umocniła się Rosja z Estonią. W tym momencie oczywistym było, że o medalu brązowym zadecyduje bezpośrednia walka na finiszu. mł. chor. Kowalski wykorzystał swoje nieprzeciętne umiejętności do szybkiego finiszowania i zdobył tym samym po raz kolejny brązowy medal na tegorocznych mistrzostwach.

Robert Banach:

„Wyniki osiągnięte przez całą reprezentację należy ocenić bardzo dobrze.  O ile medale w klasyfikacji drużynowej czy w sztafetach były celem na tych mistrzostwach, o tyle medale w klasyfikacji indywidualnej oraz zwycięstwo naszych Pań nad reprezentacją Rosji w sztafecie są sporymi niespodziankami na plus. Wydaje mi się, że bardzo dobra atmosfera i widoczne wspólne dążenie do osiągnięcia jak najlepszego wyniku całej reprezentacji przynosi naprawdę bardzo dobre efekty.”

Gratulacje dla wszystkich zawodników i Koordynatora reprezentacji kpt. Janusza Porzycza

Tekst i zdjęcia: mł. chor. Robert BANACH