Niniejsza strona do poprawnego działania używa cookie. Więcej w polityce prywatności. Rozumiem, zamknij pasek.

POLISH ARMED FORCES
A A A A AWICEMINISTER WOJCIECH FAŁKOWSKI W 5 WSKZP SPZOZ W KRAKOWIE

| Autor:

-Szpital ma istotne znaczenie wojskowe, ale jest również ważną placówką ochrony zdrowia dla regionu. Zależy nam, aby był nowoczesny - powiedział podsekretarz stanu w MON prof. dr hab. Wojciech Fałkowski.

W czwartek, 9 listopada podsekretarz stanu w MON prof. dr hab. Wojciech Fałkowski wziął udział w otwarciu wyremontowanych oddziałów szpitalnych Polikliniki 5 Wojskowego Szpitala Klinicznego w Krakowie oraz w podpisaniu listu intencyjnego o współpracy 5 WSKzP z miastem Kraków.
W zmodernizowanej części polikliniki 5 Wojskowego Szpitala Klinicznego znajdują się między innymi: podstawowa opieka zdrowotna, medycyna pracy oraz stomatologia. Dwie nowe kliniki to przede wszystkim nowy sprzęt specjalistyczny, gabinety diagnostyczne i zabiegowe. Modernizacja szpitala kosztowała Ministerstwo Obrony Narodowej ponad 30 milionów złotych.
- Leczenie chorób szyi, głowy i oczów oraz neurochirurgia mają być szczególnie rozwijane  i podnoszone do poziomu referencyjnego w skali całego kraju – powiedział wiceminister prof. dr hab. Wojciech Fałkowski w wywiadzie dla TVP 3 Kraków.
Po uroczystości otwarcia nowych oddziałów podpisany został list intencyjny dotyczący współpracy 5 Wojskowego szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ z Gminą Miejską Kraków w zakresie realizacji zadań w ochronie zdrowia i profilaktyki zdrowotnej mieszkańców, jak również wsparcia działań modernizacyjnych prowadzonych na terenie szpitala.
Porozumienie w tej sprawie w krakowskim magistracie podpisał prezydent Krakowa Jacek Majchrowski oraz komendant szpitala płk lek. Artur Rydzyk w obecności podsekretarza stanu w MON prof. dr hab. Wojciecha Fałkowskiego.
W 5 WSKzP odbyło się także pod patronatem dyrektora Departamentu Wojskowej Służby Zdrowie sympozjum naukowo-szkoleniowe pt. „Najnowsze trendy w medycynie klinicznej i medycynie pola walki”.

Zdjęcia: Andrzej Klus