Niniejsza strona do poprawnego działania używa cookie. Więcej w polityce prywatności. Rozumiem, zamknij pasek.

POLISH ARMED FORCES
A A A A ATRENUJEMY PRZED ŚWIĘTEM

| Autor:

Trwa zgrupowanie pododdziałów jednostek wojskowych, które wezmą udział w uroczystej defiladzie podczas tegorocznego Święta Wojska Polskiego 15 sierpnia.

Dowódcą zgrupowania jest ppłk Tomasz Bieniak z Pionu Ceremoniału Wojskowego Dowództwa Garnizonu Warszawa.

W pierwszym dniu treningu, na Lotnisku Warszawa-Babice przeprowadzony został m.in. przegląd umundurowania i wyposażenia żołnierzy. Obecny na lotnisku dowódca GW gen. bryg. Robert Głąb obserwował wstępne zgrywanie pododdziałów. Kolejne dni treningów poświęcone będą głównie na doskonalenie wybranych elementów ceremoniału uroczystości. Próba generalna planowana jest w Alejach Ujazdowskich, w nocy z 11 na 12 sierpnia.

***

Podczas obchodów Święta Wojska Polskiego oraz rocznicy Bitwy Warszawskiej, defilada wojskowa co roku cieszy się największym zainteresowaniem. Tym razem weźmie w niej udział ponad tysiąc żołnierzy oraz poczty sztandarowe reprezentujące jednostki wojskowe nie tylko z Polski, ale również z zagranicy.
 
W centralnej paradzie, poza pododdziałami pieszymi, zaprezentowane zostaną w pokazie dynamicznym wybrane egzemplarze pojazdów gąsienicowych i kołowych oraz statki powietrzne.