Niniejsza strona do poprawnego działania używa cookie. Więcej w polityce prywatności. Rozumiem, zamknij pasek.

POLISH ARMED FORCES
A A A A ATRENING STRZELECKI

| Autor:

10 stycznia 2017 roku odbyło szkolenie ogniowe żołnierzy przygotowujących się do wyjazdu na misję

Po zainaugurowaniu przez Dowódcę 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej kolejnego roku szkoleniowego, żołnierze VI zmiany PKW Afganistan RSM odbyli w szkolenie ogniowe w ramach którego zrealizowano  strzelania  z pistoletu Glock – 17 oraz karabinka Beryl, będących na wyposażeniu żołnierzy w rejonie działania.

Każdy żołnierz przed przystąpieniem do treningu strzeleckiego odbył szkolenie z zakresu budowy i zasad użytkowania broni, a także został zapoznany z sankcjami karnymi za nieostrożne obchodzenie się z amunicja i bronią wojskową.

Zajęcia miały przede wszystkim za zadanie doskonalić umiejętności przygotowania broni do strzelania, prowadzenia ognia na celność i skupienie oraz prawidłowego posługiwania się bronią. W trakcie treningu żołnierze przystrzeliwali karabinek w celu dostosowania broni do indywidualnych potrzeb oraz wykonali ćwiczenia przygotowawcze do strzelania bojowego z kbs Beryl oraz pistoletu Glock.

Służba poza granicami państwa wymaga ciągłego utrzymywania wysokiego poziomu kondycji strzeleckiej, a jest to możliwe wyłącznie dzięki systematycznym ćwiczeniom. 

Tekst: por. Kamil Wojciechowski, por. Paulina Montewka

Foto: por. Kamil Wojciechowski