Niniejsza strona do poprawnego działania używa cookie. Więcej w polityce prywatności. Rozumiem, zamknij pasek.

POLISH ARMED FORCES
A A A A ASZKOLENIE STUDENTÓW

| Autor:

W Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach odbyło się szkolenie dla studentów UJK z przedmiotu „Media i komunikacja w stanach zagrożenia”. Zajęcia odbyły się w dniu 10 stycznia br. i wzięły w nich udział trzy grupy studentów z kierunku: Bezpieczeństwo Narodowe.

- Jako wykładowca tego przedmiotu nie wyobrażałem sobie, aby te zajęcia można było przeprowadzić gdzie indziej niż na kieleckiej Bukówce. Jestem także dziennikarzem i uczestniczyłem w kursie dla dziennikarzy-kandydatów na korespondentów wojennych i wiem, że bardziej doświadczonych ludzi trudno byłoby znaleźć gdzie indziej – powiedział Piotr Rogoziński. Bardzo dziękuję płk Pawłowi Chabielskiemu, że umożliwił przeprowadzenie tych zajęć w Centrum, dla moich studentów to ważne doświadczenie – dodał Piotr Rogoziński.

Zajęcia w CPdMZ to była też okazja aby przybliżyć tym młodym osobom Legię Akademicką.  Program skierowany jest do studentów, którzy będą chcieli zdobyć umiejętności w ramach podstawowego szkolenia wojskowego. Projekt został przygotowany przez Ministerstwo Obrony Narodowej.

- Zachęcanie do przystąpienia do Legii Akademickiej na terenie jednostki wojskowej, gdzie można zaprezentować jak działa wojsko, jakim sprzętem dysponuje i co może zaoferować jest najlepszym sposobem do przekonania młodych ludzi, że ten program jest warty uwagi i daje wiele możliwości zawodowych – powiedział Komendant Centrum płk Paweł Chabielski.

Wielu studentów po zapoznaniu się z ofertą Legii Akademickiej zadeklarowało chęć przystąpienia do programu.

Tekst i zdjęcia: kpt. Kamila Kreis-Tomczak