Niniejsza strona do poprawnego działania używa cookie. Więcej w polityce prywatności. Rozumiem, zamknij pasek.

POLISH ARMED FORCES
A A A A ASPOKREWNIENI SŁUŻBĄ W 16 DZ

| Autor:

Z okazji Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych oraz ogólnopolskiej akcji służb mundurowych podległych MSWiA oraz MON pod hasłem „SpoKREWnieni Służbą”, 12 marca w kompleksie koszarowym w Białobrzegach środowisko wojskowe uczestniczyło w oddawaniu krwi.

W honorowej akcji krwiodawstwa uczestniczyli żołnierze i pracownicy Resortu Obrony Narodowej Dowództwa 16 Dywizji Zmechanizowanej, 9 batalionu dowodzenia oraz pozostałych jednostek stacjonujących w kompleksie koszarowym w Białobrzegach.

Akcję realizował Zespół Medyczny z Wojskowego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej z Warszawy w specjalistycznym ambulansie przystosowanym do poboru krwi. Koordynatorem szczytnego przedsięwzięcia był chor. Jacek Litwinek z 9 bdow, wieloletni honorowy dawca krwi i jej promotor w środowisku wojskowym. W ramach akcji zebrano ponad 10 litrów krwi.

⃰ ⃰⃰⃰ ⃰⃰⃰

Ogólnopolska akcja krwiodawstwa pod hasłem „SpoKREWnieni służbą” ma na celu oddanie hołdu i upamiętnienie Żołnierzy Wyklętych, jest objęta patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Ministra Obrony Narodowej. Rozpoczęła się w dniu święta państwowego przypadającego na 1 marca, ustanowionego w 2011 roku jako Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, i trwa przez cały marzec.

Tekst: kpt. Katarzyna Kulma, redakcja mjr Marek Nabzdyjak

Zdjęcia: ppor. Karol Frankowski