Niniejsza strona do poprawnego działania używa cookie. Więcej w polityce prywatności. Rozumiem, zamknij pasek.

POLISH ARMED FORCES
A A A A AODDALI KREW RATUJĄC ŻYCIE

| Autor:

W piątek 9 lutego w sali Klubu Wojskowego 5 pułku artylerii odbyła się po raz drugi   w tym roku akcja honorowego krwiodawstwa.
Akcja została zorganizowana w głównej mierze dla żołnierzy rezerwy, którzy zostali powołani do 5 pułku artylerii i dzień wcześniej przekroczyli bramy koszar. Rezerwiści nie zawiedli i wspólnie z żołnierzami etatowymi sulechowskiego pułku oddali 16 litrów krwi. Byli to między innymi: st. kpr. pchor. rez.  Marek Powchowicz, kpr. rez.  Jordan Jurgiel, szer. rez. Robert Stasiak dla których udział w tej akcji to już kolejny etap  w pomaganiu innym.  
Wśród żołnierzy biorących udział w akcji nie zawiedli Ci na których zawsze  można  liczyć i którzy dają najlepszy przykład do naśladowania jak Mąż Zaufania Podoficerów 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej – st. chor. sztab. Czesław Modrzejewski i Mąż Zaufania Szeregowych 12 DZ – st. szer. Paweł Paluszyński.  Do punku poboru krwi przyszli również żołnierze, którzy od wielu lat z różnych przyczyn nie mogli oddawać krwi, by wreszcie móc podzielić się tym co najcenniejsze  - swoją krwią i wesprzeć  ten szlachetny cel. Jednym z nich był: st. sierż. Daniel Kot-Fedorowicz podoficer Sekcji Wsparcia Dowodzenia i Łączności.
Całą akcję wspólnie z sulechowskimi artylerzystami przeprowadziło Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Zielonej Góry.
Następny pobór krwi odbędzie się w sulechowskim pułku 16 marca 2018 roku.


Tekst i zdjęcia: st. chor. Tomasz Rybarczyk